SON DAKİKA

Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Denetimlerimiz Devam Ediyor

İlimizde Koronavirüs ile mücadele kapsamında, toplu yaşam alanlarında gerçekleştirilen denetimler aralıksız devam etmektedir. 19 Ağustos, 2020 06:36 Güncelleme: 19 Ağustos, 2020 06:36 Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Denetimlerimiz Devam Ediyor

Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Denetimlerimiz Devam Ediyor

İlimizde Koronavirüs ile mücadele kapsamında, toplu yaşam alanlarında gerçekleştirilen denetimler aralıksız devam etmektedir.

Valimiz Dr. Osman Varol’un da zaman zaman katıldığı denetimlerimiz aracılığıyla, vatandaşlarımızın sağlığı için Koronavirüs ile mücadelemiz büyük bir özveri ve kararlılıkla sürdürülmektedir.

Valiliğimizce kurulan ekiplerimiz, ilimizde bugüne kadar toplam 982 işletmeyi denetlemiştir.

Bu kapsamda;

· 347 adet cafe ve restoran,

· 171 adet berber ve kuaför,

· 126 adet market ve çay bahçesi,

· 96 adet kıraathane,

· 84 adet pazar yeri,

· 9 adet düğün salonu,

· 79 adet ticari taksi ve toplu taşıma aracı,

· 22 adet internet kafe,

· 26 adet konaklama ve dinlenme tesisi,

· 15 adet park ve mesire alanı,

· 7 adet yüzme havuzu ve spor salonu denetlenmiş olup; 20 adet işletmeye cezai işlem uygulanmış, 5 adet işletmeye de ikazda bulunulmuştur.

Sahada olan ekiplerimizce, işletmelerimizin denetlenmesinin yanı sıra evde karantinada bulunan vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edilerek, evde karantina kurallarına uyup uymadıkları denetlenmiştir. Denetlemeler sırasında, Koronavirüs testi pozitif çıkan ve evde gözetim altında tutulan 11 vatandaşımızın kurallara uymadığı tespit edilerek kişi başı, 3.150 Türk lirası para cezası uygulanmıştır.

Aynı zamanda ekiplerimiz, toplu yaşam alanlarında bulunan hemşehrilerimize, Koronavirüs ile mücadelenin temel prensipleri olan maske-mesafe temizlik kurallarına uymaları konusunda rehberlik ederek uyarılarda bulunmaktadır.

Yorum Ekle