SON DAKİKA

Koronavirüs hayırsever işadamlarını harekete geçirdi

Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Kars ve ilçelerinde çiftçilere dağıtılmak üzere 500 ton organik gübre desteğinde bulundu. 21 Nisan, 2020 08:26 Güncelleme: 21 Nisan, 2020 08:26 Koronavirüs hayırsever işadamlarını harekete geçirdi

Koronavirüs hayırsever işadamlarını harekete geçirdi

Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Kars ve ilçelerinde çiftçilere dağıtılmak üzere 500 ton organik gübre desteğinde bulundu.

“Anadolu’nun bereketli toprakları filizlensin” sloganıyla çiftçi başına 200 kilo olarak dağıtılacak gübre yaklaşık 2 bin 500 çiftçiye verilecek. Kars Ziraat Odası Başkanlığı’nın organizesiyle yapılan dağıtımlar çiftçileri memnun etti. Ayrıca Kıraç, Kars, Ardahan ve Iğdır’da vatandaşlara dağıtılmak üzere 10 bin koli de gıda gönderecek.

Türkiye’de tarım ve hayvancılığın önemli merkezlerinden olan Kars’ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından çiftçilerin olumsuz etkilenmemesi için Kıraça Holding, “Anadolu'nun bereketli toprakları yeniden filizlensin” sloganıyla çiftçilere 500 ton gübre ve 10 bin koli gıda desteğinde bulundu.

Gönderilen organik gübre yüklü 8 tır Kars’a geldi. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu ve Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş ile Digor Ziraat Odası Başkanı İsmet Hagi tırları Kars’ın girişinde karşılayarak konvoy halinde dağıtım merkezlerine götürdü. Tırların bir kısmı Kars kent merkezinde bir kısmı da Digor ilçesine hareket etti.

Ertaş gazetecilere yaptığı açıklamada, iş adamlarına teşekkür ederek, “Kıraça Holding Kars'taki çiftçilere Kovid-19 nedeniyle zor günler yaşayan çiftçilere gübre gönderdi. Organik gübre Kars çiftçisinin elinden toprakla buluşacak. İnşallah 2020 yılı bereketli bir yıl olacak, bunda Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç beyin katılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Çiftçilere dağıtılmak üzere 500 ton gübrenin gönderildiğini vurgulayan Ertaş, “Dar gelirli çiftçilerimize dağıtılmak üzere gelen gübreleri dağıttık. İnan Kıraç'tan bu konuda desteklerini bekliyoruz çiftçilerimizin yüzü güldü. İş adamlarımız çiftçilerimize sahip çıkmasını istiyoruz ülkemiz bu süreçte üretime devam etmezse 2020 yılı sonbaharında büyük sıkıntılar çekeceğiz, Kovid-19 salgını nedeniyle dünyada herkes kapılarını kapatmış ihracat yavaşlamış durumda, ithalat yavaşlamış durumda. Biz kendi kendine yeten bir ülke olarak fedakarca çalışan çiftçilere bu süreçte çalışmasını sürdürüyor. Koronavirüs nedeniyle herkes evindeyken çiftçilerimiz tarlalarında ekim yapıyor, bu süreçte üretime katkı sundukları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Digor Ziraat Odası Başkanı İsmet Hagi de çiftçilere verilen destekten dolayı iş adamlarına teşekkür ederek, “Koronavirüs salgınında bize destek olan İnan Kıraç'a teşekkür ediyorum çiftçilerimiz zor durumdaydı iş adamlarımız hemen el uzattılar destek verdiler, dar gelirli her çiftçimize 200 kilo gübre desteği verildi bu gübre çiftçilerimize çok iyi bir destek olacak. Bu destek başka iş adamlarına da inşallah örnek olur.” ifadesini kullandı.

Digor Belediye Başkanı Nebi Kerenciler ise iş adamlarının vatandaşların, çiftçilerin yüzünü güldürdüğünü belirterek, “Koronavirsü salgınında vatandaşlarımıza destek oldular, ilçem adıma halkım adıma çok teşekkür ediyorum dar gelirli çiftçimize önemli bir katkı sundular destek oldular, çiftçilerimizin yüzünü güldürdüler rabbim de onların yüzünü güldürsün.” şeklinde konuştu.

Organik gübreleri alan çiftçilerin yüzü gülerken gübreleri alan çiftçiler hayırsever iş adamlarına teşekkür etti.

Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç ayrıca Kars, Iğdır ve Ardahan’da dar gelirli aileler için de 10 bin koli gıda gönderecek.

koronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(1).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(2).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(3).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(4).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(5).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(6).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(7).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(8).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(9).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(10).jpgkoronavirus-hayirsever-isadamlarini-harekete-gecirdi-(11).jpgYorum Ekle