SON DAKİKA

KAYMAKAM EKİNCİ'DEN, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KÖKREK'E ZİYARET

19 Haziran, 2023 03:24 Güncelleme: 19 Haziran, 2023 03:24 KAYMAKAM EKİNCİ'DEN, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KÖKREK'E ZİYARET

Doğubayazıt Kaymakamı Murat Ekinci, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek'i makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, ilk olarak Doğubayazıt Kaymakamı Murat Ekinci'ye "Nuh'un Gemisi" şeklinde tasarlanan kütüphane ile TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Bölümü öğrencileri tarafından Ağrı Dağı markasıyla üretilen hijyen malzemelerinin sergilenmesi amacıyla müdürlükte kurulan stantları gezdirdi. Daha sonra makamında Kaymakam Ekinci ile bir süre görüşen Kökrek, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Ziyaretten dolayı Kaymakam Ekinci'ye teşekkür eden Kökrek,"Bilgi toplumunun gerektirdiği  becerilerle donanmış; milli kültür ile insanlığın evrensel değerlerini içselleştirmiş bireyler yetiştirmektir. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu anlayışla nitelikli bir eğitim için çalışıyor, önceliğimizi nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi olarak belirliyoruz. Nitelikli bir eğitimin toplumumuzun her bireyine en üst seviyede verilmesi amacıyla öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil; milli ve manevi değerlerine sahip, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş bireyler olarak da yetiştirmeyi önceliklerimiz arasında görüyor; bizi biz yapan değerlerimizle, ilkelerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz"dedi.

Ziyarette, ilçede yürütülen eğitim çalışmaları ile ilgili karşılıklı görüş alış verişinde bulundu. Misafir perverliğinden dolayı Kökrek'e teşekkür eden Kaymakam Ekinci, daha sonra müdürlükten ayrıldı.


Yorum Ekle