SON DAKİKA

Kars Belediyesi Kültür & Sanat Kafesi açıldı

Kars Belediyesi, Masal Park'ta içerinde çeşitli faaliyetlerin yapılacağı Kültür & Sanat Kafe’nin açılışını gerçekleştirdi. 22 Ocak, 2020 12:58 Güncelleme: 22 Ocak, 2020 12:58 Kars Belediyesi Kültür & Sanat Kafesi açıldı

Kars Belediyesi Kültür & Sanat Kafesi açıldı

Kars Belediyesi, Masal Park'ta içerinde çeşitli faaliyetlerin yapılacağı Kültür & Sanat Kafe’nin açılışını gerçekleştirdi.


İçerisinde kitap söyleşileri, okur - yazar buluşmaları, müzik dinletisi, sanatsal faaliyetler ve toplantı gibi etkinliklerin yapılacağı kafenin açılış kurdelesi, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Kars Belediye Başkan Ayhan Bilgen ve Belediye Başkan Yardımcısı Muazzes Çağrıtekinci tarafından kesildi.

Açılış kurdelesini kesen HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Kars’ta bulunmaktan ve belediyeye ait kültür merkezinin açılışına katılmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Kafenin hayırlı olması dileğinde bulunan Beştaş, “HDP Kars’a çok yakıştı, Kars’ta HDP’ye yakıştı. Bundan sonra çalışmalarımızla hep birlikte olacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

BİLGEN, “ÇALIŞMALARIMIZI KÜLTÜR MERKEZLİ YÜRÜTMELİYİZ”

Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen de açılış sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Kars’ın bir kültür şehri olduğunu belirterek, bütün çalışmaların kültür merkezli yürümesi gerektiğini söyledi.

Kafenin Kars halkının ve sivil toplum örgütlerinin hizmetinde olacağını da söyleyen Başkan Bilgen, “Biz özellikle gençlerimizin burasını sadece vakitlerini öldürdükleri bir yer olarak düşündük. Aynı zamanda gençlerimizin vakitlerini değerlendirmeleri açısından da kültür kafelerde, kitapla birlikte, gerçekten kitap dostu, kitapla buluşan kültürel etkinliklerin yapıldığı bir ortamda bulunmalarını şehrin geleceği açsından da önemsiyoruz. Parklarımızda, bahçelerimizde ve kafeteryalarımızda kitaplıklar kuracağız. Ve buralarda yapacağımız kültürel etkinliklerle aslında şehrin yeniden bir kültür kenti olmasını hep birlikte sağlayacağız. Burası belediyenin kendi şirketi tarafından işletilecek. Aynı zamanda halkımız ve sivil toplum örgütleri de buradan faydalanabilecek. Etkinlikler yapabilecekler. İsteyenler burada çeşitli toplantılar da düzenleyebilecek. Ama öncelikli olarak kitap kafe ve kültür kafe gibi etkinlikler yapılacak” dedi.

Açılış sonrası kafe gezildi ve açılışa katılan davetlilere sazlı sözlü canlı müzik dinletisi sunuldu.

kars-belediyesi-kultur--sanat-kafenin-acilisini-yapti-(3).jpgkars-belediyesi-kultur--sanat-kafenin-acilisini-yapti-(2).jpgkars-belediyesi-kultur--sanat-kafenin-acilisini-yapti-(5).jpgkars-belediyesi-kultur--sanat-kafenin-acilisini-yapti-(7).jpgkars-belediyesi-kultur--sanat-kafenin-acilisini-yapti-(4).jpg
Yorum Ekle