SON DAKİKA

Karaköse Kaplıcası ve Turizm Alanı’nda İncelemeler

31 Ekim, 2021 10:09 Güncelleme: 31 Ekim, 2021 10:09 Karaköse Kaplıcası ve Turizm Alanı’nda İncelemeler

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol,  Ahmed-i Hani Havalimanı karşısında Karaköse Kaplıcası ve Turizm Alanı’nda, 48 derecelik sıcak suyuyla bölgedeki hastalara şifa dağıtacak olan ve yapımına devam eden 50 odalı Fizik Tedavi Hastanesinde incelemelerde bulundu.

 Doğu, Güney ve Orta Anadolu’nun doğusunda ilk ve tek Fizik Tedavi Hastanesi olmasıyla önem arz eden merkez; romatizmal hastalıkların tedavisinde, eklem rahatsızlıklarında, kronik bel ağrısında, kas, tendon ve buna benzer hastalıklarda, yumuşak doku hastalıklarında, sedef hastalığında, akne, sivilce gibi dermatolojik hastalıklarda destekleyici ve tamamlayıcı tedavi unsuru olarak hizmet verecek.

 İncelemelerine Karaköse Kaplıcası ve Turizm Alanı’nda bulunan günübirlik sosyal tesis ve olimpik havuzlarda devam eden Vali Varol, merkezin altyapısı, kapasitesi ve projesine ilişkin detaylı bilgi aldı.

 48 derece sıcaklıkta termal suyu ile yaklaşık 800 dönümlük bir alan üzerinde kurulan Karaköse Kaplıcası ve Turizm Alanı, değeri ve konumu itibariyle çok fazla ilgi gören bir cazibe merkezi olacak, başta Ağrı halkı olmak üzere bölgemizdeki ve ülkemizdeki vatandaşlarımıza hizmet sunacak.

Yorum Ekle