SON DAKİKA

Kaçak avcılar jandarmadan kaçamadı!

Kars’ta kaçak avcılık yapan 2 şahıs yakalandı. Şahıslara toplamda 12 bin 978 lira para cezası kesildi. 05 Mart, 2020 08:30 Güncelleme: 05 Mart, 2020 08:30 Kaçak avcılar jandarmadan kaçamadı!

Kaçak avcılar jandarmadan kaçamadı!

Kars’ta kaçak avcılık yapan 2 şahıs yakalandı. Şahıslara toplamda 12 bin 978 lira para cezası kesildi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından Kağızman’ın Donandı Köyü mevkiinde İnsansız Hava görüntüleme aracı Drone ile önleyici kolluk devriyesi gerçekleştirdi.

Devriyede 2 şahsın mühre ile kaçak avcılık yaptığını fark eden ekipler, şahısları ellerinde 7 adet keklik, 5 adet ip tuzağı, 13 adet keklik kafesi ve 5 adet keklik taşıma çantası ile gözaltına aldı.

Şüpheli şahıslar ve ele geçirilen malzemeler 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince işlemleri yapılmak üzere av koruma ekiplerine teslim edilirken, şahıslara toplamda 12 bin 978 lira idari para cezası kesildi.

Konuyla ilgili olarak Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Kars İl Jandarma Komutanlığı,  asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında faaliyetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir.” denildi.

kacak-avcilar-jandarmadan-kacamadi!-(2).jpgkacak-avcilar-jandarmadan-kacamadi!-(1).jpg


Yorum Ekle