SON DAKİKA

"K" türü Yetki Belgeleri D.T.S.O tarafından verilebilecek

03 Şubat, 2023 09:24 Güncelleme: 03 Şubat, 2023 09:24 "K" türü Yetki Belgeleri  D.T.S.O tarafından verilebilecek

Doğubayazıt'ta Faaliyet Gösteren Esnaflar Artık K Belgesi Hizmetleri İçin Yaklaşık 100 Kilometre Uzaklıktaki Ağrı kent Merkezine Gitmek Zorunda Kalmayacak. 

Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Can, Esnafların Belge İşlemlerini Doğubayazıt TSO'dan Halledebilecekleri Müjdesini Verdi.

Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Can'ın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettiği zaman dile getirdiği, K Belgesi hizmetlerinin Doğubayazıt TSO’dan verilmesini talep etmişti. Hisarcıklıoğlu’ndan olumlu yanıt alarak, Doğubayazıt'ta faaliyet gösteren esnaflar artık K Belgesi hizmetleri için yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Ağrı kent merkezine gitmek zorunda kalmayacaklar.

Kararın esnaflar için hayırlı olmasını dileyen Doğubayazıt TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Can, "K Belgesi ihtiyacı olan yüzlerce esnafımız Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası’na gitmek zorunda kalıyordu. Esnaflarımız Ağrı’ya giderek hem işlerinden kalıyor, zaman kaybediyorlar hem de bir harcama yapmak zorunda kalıyorlardı. Bu taleplerimizi olumlu değerlendiren Başkan Hisarcıklıoğlu, talebimizi kabul ederek hizmetin başlaması yönündeki talimatı ilgili birimlere vererek hal etmesi bizi mutlu etti. Böylelikle Ankara’dan gelen bu müjdeli haberi üyelerimize veriyoruz, Doğubayazıt'ımıza Hayırlı olsun." dedi...

Yorum Ekle