SON DAKİKA

İş İnsanı Ayhan Yardımcı'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

24 Temmuz, 2022 10:25 Güncelleme: 24 Temmuz, 2022 10:25 İş İnsanı Ayhan Yardımcı'dan Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Genç İş İnsanlarımızdan KLAS Eldiven'den Ayhan Yardımcı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Ayhan Yardımcı, mesajında şu ifadelere yer verdi: 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Özgür basının önemi bundan 114 yıl önce anlaşılarak II. Meşrutiyet ile birlikte Gazeteler ilk defa sansür denetiminden geçmeden yayımlandı. 24 Temmuz bir anlamda gerçek gazeteciliğin başladığı, basının kaleminin yenilendiği gündür.

 Demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından olan basın, kamuoyunun en önemli bilgi edinme kaynaklarındandır. Demokrasimizin gelişmesi, sağlıklı bir toplumun oluşumu için tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir gazetecilik anlayışını hâkim kılmalıyız.

 Basın, Kamu ve toplum vicdanının oluşması, halkımızın haber alma hakkının yerine getirilmesi, mercek tuttuğu toplumsal olaylar ve gündeme getirdiği konular ile kamu görevlilerinin işlerini de bir anlamda kolaylaştırmaktadır.

 Tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, basın sektörüne emek veren, akıl ve alın teri akıtan tüm çalışanlara görevlerinde başarılar diliyorum” dedi

Yorum Ekle