SON DAKİKA

İş İnsanı Abdullah İlhan Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası’nın Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

11 Şubat, 2022 12:09 Güncelleme: 11 Şubat, 2022 12:09 İş İnsanı Abdullah İlhan Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası’nın Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

Doğubayazıt’lı iş İnsanlarından ve Eski İl Encümenlerinden, Abdullah İlhan Gazetemize gönderdiği yazılı açıklamada Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığına aday olduğunu belirtti ve şu ifadelere yer verdi ; “Sekiz ay sonraki seçim için hayra yönelik bir önerim ve bir dileğim var. Doğubayazıt’ın esnafı, mesleki esnafı ve tüccarı artık bizi temsil eden kişi şunu demelidir kendine;

1Temsili kabiliyetim var mı? 

2) Bu kurumun menfaatini şahsi menfaatinin üzerinde tutacakmıyım?

3) Büyük şehirlerin ticaret odalarının faaliyetlerini örnek alıp daha iyi bir örnek teşkil edecekmiyim?

4) Sermaye birikimli olan hemşehrilerimizin imalata ve sanayiye yönlendirecek akıllı ve makul önerilerde cesaretlendirip halkımıza iş imkanları sunabilecekmiyim?

5) İran, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan ile stratejik ticari ilişkilerin hesapları, Sık sık oda marifetleri ile ziyaretleri, fuar vb. çalışma tertipleri yapabilecekmiyim.

6 Sosyal faaliyetleri vicdanı rahat edecek çalışmalar yapmak bu şehri ve gelip giden yolcunun hakkı bende var, diyen bir başkan adayı seçilebilmelidir.

Aday olacak kişi, ben bu mukaddes şehrin sivil bir temsilcisiyim diyebilecek bilinç ve irade gösteren biri olmalıyım. Bu şartlarda kendini görenlerden biri olarak yönetim kadromu bu yukarıda belirttiğim şartlardan oluşturabilirsem aday olurum. Çok farklı bir seçim olacak direk sandığa gidip oy atılmıyor. Mesleki gurupların seçimi yapılıyor,  gurupların başkan seçimi daha sonra yönetim seçimi ve başkan seçimi olacak şekilde yapılıyor. 

Bu şatafatlı seçimlerde çok entrikalar ve oyun alanları oluyor. Hemşehrilerim bu şehrin iyi bir temsilcisi olacak kişinin seçimini yapalım. Ben şahsen iyi bir yönetim kadrosu oluşturmasam bu seçime girmeyeceğim. Bu hassasiyetimi dikkate alan teklif ettiğim dostlarıma bir açıklamamdır hayırlı olur. 

Aday Olan Hemşehrimin Tümünü Burdan Kutlarım. Hak Eden Kazansın. Yenilik Her Zaman Daha İyi Olur Bilinmekte. Evet O Temsili Hak Eden Olsun”dedi.


Yorum Ekle