SON DAKİKA

İran-Türkiye Güvenlik Duvarı Projesi Sona Erdi

05 Aralık, 2020 07:58 Güncelleme: 05 Aralık, 2020 07:58 İran-Türkiye Güvenlik Duvarı Projesi Sona Erdi

Ağrı-İran Sınırındaki 81 Kilometrelik Güvenlik Duvarı Projesi Sona Erdi


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sınır Fiziki Güvenlik Sistemleri kapsamında, Ağrı-İran sınırında 81 kilometrelik güvenlik duvarı çalışmasının  tamamlandığını sosyal medya hesabından 'Şükür' diyerek paylaştı.


Bakan Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Şükür. Ağrı- İran sınırında 81 kilometrelik Güvenlik Duvarı Projesi sona erdi" ifadelerini kullandı.


Projeye ait fotoğrafları da paylaşan Soylu, şunları kaydetti:


"Bakanlığımızca yürütülen Sınır Fiziki Güvenlik Sistemleri kapsamında, Ağrı-İran sınırımızda 81 kilometrelik güvenlik duvarı çalışması  tamamlandı. Çok zor coğrafi şartlara rağmen 2 yılda projenin bu aşamaya gelmesini sağlayan Ağrı Valiliğimize, bu sürece büyük katkı sağlayan TOKİ ve yüklenicilerine, projenin hayata geçmesinde özveriyle gayret gösteren işçilerimize ve mühendislerimize; terör örgütünün tehditlerini bertaraf eden güvenlik görevlilerimize minnettarız."


SINIR GÜVENLİĞİ 24 SAAT KONTROL EDİLECEK


Türkiye-İran sınır hattında son yıllarda artış gösteren insan kaçakçılığı ve sınır güvenliği ihlalleri tepkiye yol açmıştı. Sınırda yapılan gece görüş, termal ve sensörlü kameralar sayesinde ise olağanüstü durumların hemen önüne geçilmesi sağlanacak. Sınır boyunca uzanan güvenlik duvarının yanında yapılan yol ile de sınır güvenliği 24 saat kontrol edilecek.

Yorum Ekle