SON DAKİKA

İlçemizde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Düzenlendi

16 Temmuz, 2021 07:05 Güncelleme: 16 Temmuz, 2021 07:05 İlçemizde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Düzenlendi

15 Temmuz 2016'da gerçekleşen hain darbe girişiminin 5. yıldönümü dolayısıyla ilçemizde çeşitli etkinliklerle gazi ve şehitlerimiz anıldı.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, şehitlerimizin ruhu için Merkez Camiinde okunan Mevlid-i Şerif ile başladı. Program, Kaymakam Mehmet Kemal Akpınar ve beraberindeki heyetin katılımıyla, Şehitlikte devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından aziz şehitlerimizin kabirleri başında Kur'an-i Kerim okunup, dualar edildi.

Etkinlikler kapsamında, Hükümet Konağı Bahçesinde "Demokrasi Nöbeti" programı gerçekleştirildi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimize duaların edilmesiyle devam etti. Programda konuşan Kaymakam Akpınar, "Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan 15 Temmuz 2016 darbe kalkışması ve işgal girişimi, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde parlak bir zafere ve aydınlığa dönüşmüştür. Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi, tıpkı Çanakkale'de, İstiklal harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuştur. Tankın, topun, tüfeğin, helikopterin, uçağın, füzenin karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilerek demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır. "dedi.


Yorum Ekle