SON DAKİKA

İlçe Tarım Müdürü Salih Akkuş, Belediye Başkanı Yıldız Acar'ı Ziyaret Eti

01 Ekim, 2021 09:15 Güncelleme: 01 Ekim, 2021 09:15 İlçe Tarım Müdürü Salih Akkuş, Belediye Başkanı Yıldız Acar'ı Ziyaret Eti

İlçe Tarım müdürü Salih Akkuş ve Doğubayazıt'lı Genç Girişimciler, Belediye Başkanı Yıldız Acar'ı  makamında ziyaret ettiler.

Organik Tarım adına Doğubayazıt'ta büyük bir başarı elde eden ve İlçe tarım müdürlüğünün destekleri ile 30 dönüm tarlaya her türlü ürünü yetiştirip çevre illere pazarlayan genç girişimciler, başkan Acar'ı ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları anlattılar. 

İnsan yaşamının doğal yollarla  sürdürülebilir olması açısından organik ürünlerin tarladan soframıza gelmesine ve özellikle ilgili kurumların destek ve teşfikleri ile ilçemizde her türlü organik ürünlerin yetişiyor olması, yarınlarımıza ve nesillerimize doğal beslenmenin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Doğubayazıt Belediyesi ve İlçe tarım müdürlüğü tarafından tam destek alan bu proje, halkımızın doğal beslenmesinin yanı sıra, çiftçilerimizi teşvik etmekte  büyük rol oynamıştır. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yıldız Acar; " Bozulan doğal dengenin tekrardan kurulmasını sağlamak adına organik tarım çok önemlidir. Kimyasal gübre kullanımından uzak durularak insanların sağlığına zarar verilmeden yapılan tarım en ideal tarım şeklidir. Bugün burada verilen emeğin örneğine şahit olduk. Doğubayazıt her yönü ile verimli bir toprağa sahip. Bu yüzden hazır ürünlerden uzak durup, elimizden geldiğince  doğal ve organik ürünlere yönelmemiz gerekir. Özellikle son bir yılda aldığı büyük hizmetler ile âdeta küllerinden doğan şehrimizin, sahip olduğu toprağın ne kadar verimli olduğunu böylelikle pekiştirmiş olduk. Şehrimizin böyle güzel projelerle de dile gelmesi, bize büyük mutluluk verdi. Bizde Doğubayazıt Belediyesi olarak kurumlar arası ilişkilerimizi güçlü tutup, halkımıza hizmetin en güzelini götürmeye devam edeceğiz. Bu nedenle bizi ziyaret edip onurlandıran İlçe Tarım müdürümüz Sayın Salih Akkuş'a ve Kentimizde organik tarım adına büyük katkıları ve emeği olan genç girişimciler  Musa Koç ve Tekin Eren bey'e teşekkür ederiz" dedi.

Yorum Ekle