SON DAKİKA

İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Sonlandı

25 Aralık, 2021 13:30 Güncelleme: 25 Aralık, 2021 13:30 İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Sonlandı

Doğubayazıt'ta geçen aylarda yaşanan olayda  Niyazi Alkan'ın oğlu Azat Alkan'ın yaşamını yitirdiği kavganın ardından iki aile arasında başlayan husumet, barış yemeğiyle sona erdirildi.

Doğubayazıt'ta Yaklaşık Beş Ay önce yaşanan kavgada bir kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle Alkan ve Tayfur aileleri arasında husumet başladı.

İki Aile Büyükleri ve bazı kanaat önderleri, yaptıkları görüşmelerle ailelerin arasındaki husumetin son bulmasını sağladı.

Rahim Tayfur ve Niyazi Alkan Akrabaları, İstasyon Cafe'de düzenlenen barış yemeğinde bir araya geldi. Okunan duanın ardından konuşan Aile Büyükleri, huzurun ve kardeşliğin önemine vurgu yaptılar. Nerede olursa olsun herkesin huzursuzluktan rahatsız olduğunu belirten Aile Büyükleri, "Tek isteğimiz, bu barışın kalıcı olması ve tekrar alevlenmemesi. Burada insanlara örnek olmak amacıyla toplanmışız. Başta her iki aile mensupları ve bazı kanaat önderlerinin, aramızda bulunmalarından dolayı teşekkür ediyoruz ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun." diye konuştular.

Yorum Ekle