SON DAKİKA

Iğdır Üniversitesinin Yardımları Deprem Bölgesine Ulaştı

13 Şubat, 2023 05:52 Güncelleme: 13 Şubat, 2023 05:52 Iğdır Üniversitesinin Yardımları Deprem Bölgesine Ulaştı

Iğdır Üniversitesi, iki büyük depremle sarsılan Kahramanmaraş ve çevre illerindeki vatandaşların temel ihtiyaç malzemeleri gönderebilmek için Iğdır Valiliği koordinasyonunda seferber oldu.

Depremin hemen ardından Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma başkanlığında düzenlenen koordinasyon toplantısı ile deprem yardım noktası oluşturuldu.

6 Şubat tarihinden beri devam eden kampanya için binin üzerinde üniversite personeli, öğrenci ve vatandaş deprem yardım noktasına yardım bağışlarını getirdi.

Hafta içi her gün toplanan çeşitli yardım malzemelerinin ilk bölümü, Iğdır Valiliği koordinasyonda deprem bölgesine ulaştırıldı.

Rektör Alma: “Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum”

Depremin hemen ardından yardım çalışmaları ile ilgili çalışmaların başladığını belirten Rektör Alma, şu ifadeleri kullandı:

”Iğdır Üniversitesi olarak depremzedelerimiz için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Öncelikle bir ayni yardım masası oluşturarak hem personel ve öğrencilerimizden hem de halkımızdan gelecek olan ayni yardımları Valiliğimizin koordinasyonunda ilk günden itibaren toplamaya başladık. Toplanan yardımları deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ivedilikle ulaştırmak için harekete geçtik. Çok şükür ilk yardımları depremzedelere ulaştırdık. Yardımlarını ulaştıran tüm vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bir kez daha tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Yorum Ekle