SON DAKİKA

Iğdır Üniversitesinde “Filistin’e Bir Bakış” isimli panel düzenlendi

14 Aralık, 2023 04:09 Güncelleme: 14 Aralık, 2023 04:09 Iğdır Üniversitesinde “Filistin’e Bir Bakış” isimli panel düzenlendi

Iğdır Üniversitesinde 10 Aralık İnsan Hakları Günü çerçevesinde “Filistin’e Bin Bakış” isimli panel düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Gülşen’nin moderatörlüğünde düzenlenen programa konuşmacı olarak Anlaşmazlık Çözümü ve Birlikte Yaşama Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (ANLAŞMER) Müdürü Doç. Dr. Sait Yıldırım, Ziraat Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Kazım Kara ve Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAÇUM) Müdürü Öğr. Gör. Senem Önder Özbakır katıldı. Programda ilk sözü alan Doç. Dr. Sait Yıldırım, Filistin’de çocuk olmak üzerine sosyolojik bir değerlendirmede bulundu.

Ardından Dr. Öğr. Üyesi Kazım Kara, “Yapılan Evrensel İnsan Hakları Çağrısı ve Mazlum Coğrafyalarda Yaşanan Katliamlar” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Son olarak söz alan Öğr. Gör. Senem Önder Özbakır ise “Kadının İnsan Hakları” başlık konuşmasını yaparak dinleyiciler bilgilendirdi.

Program, panelistlerin konuşmalarının ardından hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Filistin yararına hayır panayırı düzenlendi

10 Aralık İnsan Hakları Günü çerçevesinde düzenlenen panelin ardından Iğdır Girişimci Kadınlar Kooperatifi tarafından geliri Filistin halkına gönderilmek üzere hayır panayırı programı düzenlendi.

Yorum Ekle