SON DAKİKA

Iğdır Üniversitesi ile Kore Dongduk Women's University Arasında Stratejik İşbirliği Protokolü İçin Görüşmeler Başladı

Iğdır Üniversitesi ile Kore Dongduk Women's University Arasında Stratejik İşbirliği Protokolü İçin Görüşmeler Başladı 21 Ocak, 2019 06:15 Güncelleme: 21 Ocak, 2019 06:15 Iğdır Üniversitesi ile Kore Dongduk Women's University Arasında Stratejik İşbirliği Protokolü İçin Görüşmeler Başladı

Üniversitemiz ve Dongduk Women's University (Donduk Kadınlar Üniversitesi) arasında stratejik işbirliğini geliştirmek amacıyla görüşmelere başlandı.


Geçtiğimiz günlerde Güney Kore'den gelen bir grup bilim insanını Üniversitemizde ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Üniversitesi ve Dongduk Women's University arasında stratejik işbirliği yapılmasına yönelik kararlar alındığını bildirdi.


Güney Kore ve diğer Uzakdoğu ülkelerindeki üniversitelerle işbirliğini attırmayı hedeflediklerini belirten Rektör Alma, protokol detaylarının önümüzdeki günlerde açıklanacağını ifade etti. Iğdır Üniversitesini bilim, araştırma ve teknolojide üst sıralara taşımak amacıyla yurt dışı üniversiteleriyle çeşitli protokoller imzaladıklarını belirten Rektör Alma, bu protokoller sayesinde değişim programları ve araştırma projelerinin ortaya çıkacağını kaydetti.

 

 


Yorum Ekle