SON DAKİKA

Iğdır Üniversitesi ile Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında Farabi değişim programı kapsamında anlaşma yapıldı

Iğdır Üniversitesi ile Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında Farabi değişim programı kapsamında anlaşma yapıldı 21 Ocak, 2019 06:16 Güncelleme: 21 Ocak, 2019 06:16 Iğdır Üniversitesi ile Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında Farabi değişim programı kapsamında anlaşma yapıldı

Iğdır Üniversitesi ile Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında Farabi değişim programı kapsamında anlaşma yapıldı.


Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'nın girişimleri ve Farabi Ofisinin çalışmaları sonucunda yapılan anlaşma ile Farabi değişim programı kapsamında işbirliği yaptığımız üniversite sayısı 82'ye ulaştı.


Türkiye'de bulunan 129 devlet üniversitesinden 82'si ile Farabi Protokolleri imzaladıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, yapılan anlaşmalarla Iğdır Üniversitesinin akademik olarak her geçen gün daha da ileriye gittiğini kaydetti. Rektör Alma, “Üniversitemizde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarıyla yeni bölümler açmaya devam ediyoruz. Akademik ve alt yapı noktasında gelişime son derece önem veriyoruz. Baktığımızda Farabi değişim programı kapsamında, anlaşma imzaladığımız üniversite sayısı 82'ye ulaştı. Şu an ERASMUS değişim programı kapsamında 19 ülkeden 41 üniversite ile Mevlana değişim programı kapsamında ise 11 ülkeden 14 üniversite ile imzaladığımız protokollerimiz var. Öğrencilerimize en iyi eğitim imkânlarını sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.


Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi ile yapılan anlaşmada, iki üniversite arasında karşılıklı olarak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin değişimi gerçekleşecek. Belirlenen bölümlerde başvuru şartlarını sağlayan öğrenciler, Güz (1.yarıyıl) ya da Güz/Bahar(iki yarıyıl) dönemlerini kapsayacak şekilde değişimler yapılabilecek.

 

Yorum Ekle