SON DAKİKA

Iğdır Üniversitesi İle Al-Mustafa International University Arasında Genel İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Üniversitesi İle Al-Mustafa International University Arasında Genel İşbirliği Protokolü İmzalandı 12 Şubat, 2019 03:09 Güncelleme: 12 Şubat, 2019 03:09 Iğdır Üniversitesi İle Al-Mustafa International University Arasında Genel İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Üniversitesi İle Al-Mustafa International University Arasında Genel İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Iğdır Üniversitesi ile Uluslararası Al-Mustafa Üniversitesi arasında genel işbirliği protokolü imzalandı. İran Uluslararası Al-Mustafa Üniversitesi Felsefe Bölümünden Doç. Dr. Eyed Vahıd Kashanı ve beraberindeki heyetin Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'yı makamında ziyaretinden sonra iki üniversite arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Al Mustafa Üniversitesi Rektörü adına Doç. Dr. Eyed Vahıd Kashanı'n imzaladığı protokol çerçevesinde; Iğdır Üniversitesi ile İran'daki Al-Mustafa Üniversitesi arasında öğrenci ve personel değişimini içeren genel iş birliği anlaşması sağlandı. Anlaşma temel ortak bilimsel araştırmaları, akademik personel değişimi, yayınların ve araştırma malzemelerinin değişimini kapsıyor.

Rektör Alma; “Bu protokol iki üniversite arasındaki diyaloğa katkı sağlayacak”

Geçtiğimiz günlerde Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesinde bir seminer veren Doç. Dr. Eyed Vahıd Kashanı'yi Iğdır Üniversitesinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Rektör Alma, imzalanan protokol ile iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin artarak devam edeceğine ve üniversiteler arasındaki diyaloğa katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Anlaşmanın önümüzdeki eğitim-öğretim yılında işlerlik kazanacağını kaydeden Rektör Alma; “Üniversitelerle işbirliğini önemsiyoruz. Bu protokolün, tarihi ve kültürel bağı olan iki ülke arasındaki dostluğu pekiştireceğine inanıyorum. Karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesinde üniversiteler büyük bir rol oynuyor. Bu vesileyle Iğdır Üniversitesi ve Uluslararası Al-Mustafa Üniversitesi arasında imzalanan protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

“İkili ilişkilerimiz daha da güçlenecek”

Doç. Dr. Kashanı de Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'nın kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü teşekkür ederek, “Iğdır Üniversitesi ile işbirliği içinde olmaktan onur duyuyoruz. İki üniversite arasında imzalanan protokol ile ilişkilerimiz daha da güçlenecektir. Yapılacak ortak çalışmaların öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin gelişimlerine katkı sağlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle