SON DAKİKA

Iğdır Belediyesi Eşbaşkanı Akkuş Tutuklandı

Görevden alınarak, yerine kayyım atanan Iğdır Belediye Eşbaşkanı Yaşar Akkuş, tutuklandı. 19 Mayıs, 2020 07:06 Güncelleme: 19 Mayıs, 2020 07:06 Iğdır Belediyesi Eşbaşkanı Akkuş Tutuklandı

Iğdır Belediyesi Eşbaşkanı Akkuş Tutuklandı

Görevden alınarak, yerine kayyım atanan Iğdır Belediye Eşbaşkanı Yaşar Akkuş, tutuklandı.

Görevden alınarak, yerine kayyım atanan Iğdır Belediye Eşbaşkanı Yaşar Akkuş, tutuklandı. 3 gündür İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Akkuş, sabah saatlerinde adliyeye getirildi. “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla savcılığa ifade veren Akkuş, tutuklama talebiyle sevk edildiği Nöbetçi Sulh Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eşbaşkan Eylem Çelik ise İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor.

Iğdır Belediyesi Eşbaşkanları Eylem Çelik ve Yaşar Akkuş, İçişleri Bakanlığı tarafından 15 Mayıs'ta görevden uzaklaştırılarak yerlerine kayyım atandı. Çelik ve Akkuş hakkında yürütülen soruşturmaya da gizlilik kararı konuldu.

Akkuş, gözaltına alınırken, “Çalmadık, çırpmadık, yemedik sizlere de yedirmedik, bu size dert oldu. En büyük gücümüz halkımız ve gülüşümüz. Bu da size dert olsun. Baş eğmedik, eğmeyeceğiz de” demişti.

Akkuş'un tutuklanmasına basın açıklaması yaparak tepki göstermek isteyen HDP milletvekilleri polis tarafından engellendi.

Yorum Ekle