SON DAKİKA

IC Holding ve IC Vakfı Afet Bölgesindeki Vatandaşlara Yardım Eli Uzattı

11 Şubat, 2023 10:23 Güncelleme: 11 Şubat, 2023 10:23 IC Holding ve IC Vakfı Afet Bölgesindeki Vatandaşlara Yardım Eli Uzattı

IC Holding grup şirketleri ve İbrahim Çeçen (IC) Vakfı, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından afet bölgesindeki vatandaşlara yardım ulaştırmak üzere harekete geçti. 

Depremin hemen ardından IC Holding ve IC Vakfı, tüm birimlerini afet bölgelerine yardım ulaştırmak üzere seferber etti. Depremin ilk saatlerinden itibaren arama kurtarma faaliyetinde bulunan uzman ekip 748 kişinin enkaz altından kurtarılmasına destek oldu. Holding,  bin 200 kişinin konaklayacağı ve günlük 5 bin kişiye yemek çıkarılacak yaşam alanını İskenderun’da hizmete açacak.

20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacına destek verecek

IC Holding bünyesinde yer alan Antalya bölgesindeki oteller depremzede vatandaşların kullanımına açıldı. Mersin Büyükeceli’de kuruluma hazır olan prefabrik kamp ile de 20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacı karşılanacak.

IC Holding tarafından afet bölgesine arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra, geçici hastane ve konaklama için kullanılacak 5 adet konteyner sevk edildi. Bölgede kurulan 7 adet sıcak yemek ünitesi ile hizmet verilirken, battaniye, ısıtıcı, eldiven, tıbbi ve hijyenik malzeme ile çeşitli gıda ürünlerinin bulunduğu 8 tır bölgeye gönderildi.

Afet bölgesinde aynı anda bin kişiye, günde ise toplam 5 bin kişiye hizmet verebilecek yemekhane kurulurken, yaklaşık bin 200 kişiye barınma imkanı sağlayacak 185 adet konteynerin kurulum işlemi tamamlanmak üzere.

Destek çalışmalarını İçişleri Bakanlığı, AFAD Başkanlığı ve ilgili kurumların koordinasyonunda yürüten grup, destek faaliyetlerine büyük bir hız ve titizlikle devam ediyor.

Yorum Ekle