SON DAKİKA

İbrahim Kalın: Elektrik faturalarında yeni adımlar atılacak

08 Şubat, 2022 04:21 Güncelleme: 08 Şubat, 2022 04:21 İbrahim Kalın: Elektrik faturalarında yeni adımlar atılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, halkın tepkisine neden olan yüksek zamlı elektrik faturalarında yeni adımlar atılacağını söyledi.

İbrahim Kalın, artan elektrik faturalarında yeni düzenleme yapılacağını söyledi. Kalın, "Elektrik faturalarında yeni adımlar kesinlikle atılacak. Cumhurbaşkanımız da talimatlarını veriyor. Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz" dedi.

İbrahim Kalın, korona virüsü testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız gayet iyi. Doktorların öngörüsü birkaç gün içinde negatife döneceği yönünde" diye konuştu.

Muhalefetten Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gelen geçmiş olsun dileklerine yönelik İbrahim Kalın "Siyasi nezaket açısından güzel bir şey. İnşallah bunu siyasetin diğer alanlarına da taşımak mümkün olur" dedi.

Kalın, Erdoğan'ın adaylık tartışmaları ile ilgili ise, "Meclis Başkanımız da açıklama yaptı. Cumhurbaşkanımızın 2023'te aday olmasında hukuki bir engel yok. Defalarca açıkladık erken seçim olmayacak" ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle