SON DAKİKA

HÜDA PAR Ağrı Teşkilatından ESOB'a ziyaret

01 Şubat, 2021 15:42 Güncelleme: 01 Şubat, 2021 15:42 HÜDA PAR Ağrı Teşkilatından ESOB'a ziyaret

Ziyarette esnafların kentte yaşadığı sorunların meslek kuruluşları tarafından ivedilikle gündeme getirilmesi ve esnafın salgın sürecinin getirdiği olumsuzluklardan daha fazla etkilenmemesi için çalışmalar yürütülmesi gerektiği görüşüldü.

HÜDA PAR Ağrı Koordinatörü Burhan Aslan ve Merkez İlçe Başkanı Rıfat Yılmaz, Ağrı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayati Aydemir'i ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonrası bir değerlendirme yapan Burhan Aslan, salgın döneminin getirmiş olduğu olumsuz ekonomik koşulların esnafı zor durumda bıraktığını belirtti.

Aslan, "Esnafımız salgından önce zor durumdaydı sürecin getirdiği olumsuzlardan da kötü etkilendiklerini ve kentteki tüccarların, esnafların çok zor günler geçirdiğini üzülerek belirtmeliyim. Etkilenen ilimiz ve ilçelerimizdeki esnafları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinleyerek esnafın yanında olduk, sıkıntılarını imkanlar dahilinde çözmek için gündem oluşturma gayretindeydik. Bu gündem ışığında siz ve değerli kurumunuzu ziyaret ederek edindiğimiz notları paylaşmak istedik. Bu süreçte esnafın daha kötü etkilenmemesi için esnaf ve sanatkarları temsil eden kurumların daha duyarlı olmaları, sorumluluklarının gereğini ivedilik ile yerine getirmeleri hususundan hassas olmaları gerekmektedir." dedi.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati Aydemir, HÜDA PAR'ın hassasiyetinden dolayı teşekkürlerini iletti

Yorum Ekle