SON DAKİKA

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Gökhan: "hepimiz el birliği ile hareket etmeliyiz"

10 Mart, 2021 05:53 Güncelleme: 10 Mart, 2021 05:53 HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Gökhan: "hepimiz el birliği ile hareket etmeliyiz"

Mahalle ziyaretleri kapsamında halkın sorunlarını dinleyen HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan, yerelde yapılması gereken hizmetlerin ertelenmemesi gerektiğini, yapılacak hizmetlerin ivedilikle icra edilmesinin elzem olduğunu belirtti.

HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan bu hafta yaptığı mahalle ziyareti kapsamında Kazım Karabekir ve Hürriyet mahallelerini ziyaret etti.

Gökhan ziyaretleri sırasında mahalleliler ve esnafla sohbet etti.

Düzenli bir şekilde mahalle ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini belirten Gökhan, ziyaretler esnasında halkın sorunlarını dinlediklerini ve sorunları çözümü için gayret ettiklerini söyledi.

"El birliği ile şehrimizi, memleketimizi en güzel bir şekilde muhafaza etmemiz, temiz tutmamız gerekir" diyen Gökhan, yapılması gereken hizmetlerin ertelenmesi sorunları daha ağırlaştırdığının altını çizerken halkında yerel yönetimlere yardımcı olmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

"Yetkililerin bu noktalara bir çözüm getirmesi çok önemli"

Halkın sorunlarını ve yapılan şikâyetleri yerinde incelemek için mahalle ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini hatırlatan Gökhan, "HÜDA PAR Ağrı İl Başkanlığı olarak düzenli bir şekilde mahalle ve esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretler çerçevesinde yapmış olduğumuz bazı incelemelerde mahalle ve şehir merkezimizin yollarının sıkıntılı olduğu ve bu konuda ciddi manada halkımız tarafından bize şikâyetlerin geldiğini gördük. Bu durumu hem yetkililere bildirmek ve hem de halkımızın bu sorunlarını yerinde tespit edip gündem etmek amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Bizler biliyorsunuz ki il olarak ülkenin en soğuk illerinden biriyiz. Belki bu soğuk hava dilimi içerisinde bugünlerde asfalt çalışmaları yapılamıyor olabilir ama en azından halkımızın bu sorunlarının minimize edilebilmesi için geçici bir çözümde olsa yollardaki çukurlara yama ve düzeltme çalışmasının yapılması, yoldaki çukurlara dolan suların çekilmesi gerekiyor. Yetkililerin bu noktalara bir çözüm getirmesi çok önemli." dedi.

"Çöplerin boş konteynırın yanına dökülmesi kabul edilemez"

Çöplerin boş çöp konteynerlerin yanına boşaltılmış olduğunun kabul edilebilir olmadığını söyleyen Şaban Gökhan, el birliği ile daha yaşanılabilir bir kent için herkesin duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Gökhan, "Aslında çöp konteynırlarımız boştur, yerel yönetimlerin eksikliğini halka bildirmeyi sadece gündem etmiyor, halkımızın da bu manada bilinçlenmesi, yerel hizmetlere yardımcı olması ve el birliği ile şehrimizi, memleketimizi en güzel bir şekilde muhafaza etmemiz, temiz tutmamız gerekir. Şimdi görüyoruz ki bazı vatandaşlarımız çöplerini boş olan çöp konteynırına atacağına ortalığa atıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Halkımızdan isteğimiz çöplerini konteynırlara atmaları ve belediye personelinin de zamanında bu konteynırları temizlemelerini temenni ediyoruz. Salgın sürecinde sağlık, sıhhat için temizliğe önem vermemiz gerekiyor. Kentimizin daha yaşanılabilir bir il haline getirilebilmesi için hepimiz el birliği ile hareket etmeliyiz." şeklinde konuştu


Yorum Ekle