SON DAKİKA

'Hediye Karavanı' Ağrı'da

25 Aralık, 2020 15:26 Güncelleme: 25 Aralık, 2020 15:26 'Hediye Karavanı' Ağrı'da

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle hazırlanan, içerisinde geleneksel oyun setlerinin bulunduğu 'Hediye Karavanı' tırı, Ağrı’ya ulaştı.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğinde hayata geçirilen 'Hediye Karavanı' projesi ile pandemi sürecinde evde kalan çocuklara evlerinde oynayabilecekleri unutulmaya yüz tutmuş parmak taş, dokuz taş, mangala, dama, seksek ve boyama setlerinden oluşan hediyeler hazırlanarak tıra yerleştirildi. 


Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 14 şehri dolaşacak olan tır, Ağrı'da. 


Bu kapsamda Çocuk Oyunları Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Salim İsot, Proje Koordinatörü Tuğba Baylan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü M. Şafi Erim; Vali Dr. Osman Varol'u makamında ziyaret etti.


Projenin, evde kalarak Koronavirüsle mücadelemize güç katan çocuklarımız için büyük önem arz ettiğini belirten ve Çocuk Oyunları Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı Salim İsot ile parmak maç oyunu oynayan Vali Varol, kültürümüzü yansıtan akıl ve zeka oyunları ile çocuklarımızın evlerinde güzel vakit geçirmelerine, zihinsel olarak aktif olmalarına ve dolayısı ile ekranlardan biraz daha uzak durmalarına imkan sağlanacağını ifade etti.


Yorum Ekle