SON DAKİKA

HDP Elazığ’a heyet gönderdi

HDP, Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetinde depremin ardından Genel Merkezi’nde kriz masası oluşturdu. HDP ayrıca Elazığ’a bir heyet gönderdi. 26 Ocak, 2020 05:45 Güncelleme: 26 Ocak, 2020 05:45 HDP Elazığ’a heyet gönderdi

HDP Elazığ’a heyet gönderdi

HDP, Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetinde depremin ardından Genel Merkezi’nde kriz masası oluşturdu. HDP ayrıca Elazığ’a bir heyet gönderdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Elazığ'da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremle ilgili kriz masası oluşturdu.

HDP Yerel Yönetimlerden sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan, Artı Gerçek’e verdiği bilgide, genel merkezde bir kriz masası oluşturduklarını söyledi.

Ayrıca tüm belediyelerinin teyakkuz halinde olduğunu ve hazırlıklarını yaptığını söyleyen Kaplan, “Ergani ve Sarıçam belediyelerimiz Elazığ’a ulaştılar. Batman ve Patnos belediyelerimiz de hazırlıklarını tamamladı, İl Afet Koordinasyon Merkezi ile irtibat halindeler, oradan yanıt gelir gelmez yola çıkacaklar” dedi. 

Kriz masasının yarın bir toplantı yapacağı ve kente heyetlerin gideceği bilgisini veren Kaplan, bir dayanışma kampanyası başlatacaklarını söyledi. Kaplan, “Isıtıcı, battaniye, gıda, sağlık çadırları vs ihtiyaç olacaktır. Bir kampanya başlatarak toplumsal dayanışma ağı örmeye çalışacağız” diye konuştu.

Öte yandan HDP incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a da bir heyet gönderdi.

HDP Basın Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Muş Milletvekili Şevin Coşkun ve Ergani Belediye Eşbaşkanı Ahmet Kaya’nın incelemelerde bulunmak amacıyla kente gittiği belirtildi.

Yorum Ekle