SON DAKİKA

‘Geleceğe Nefes Kampanyası’ Kapsamında Fidan Dikimi

11 Kasım, 2020 09:17 Güncelleme: 11 Kasım, 2020 09:17 ‘Geleceğe Nefes Kampanyası’ Kapsamında Fidan Dikimi

Haber Halkın Sesi Gazetesi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Türkiye'de, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşların yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla başlatılan “Geleceğe Nefes Kampanyası” kapsamında Ağrı'da fidan dikim etkinliği düzenlendi.


 Ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacı ile Milli Ağaçlandırma Günü'nde düzenlenen fidan dikim etkinliği, Vali Dr. Osman Varol’un katılımıyla gerçekleşti. 


 Kampanya kapsamında 81 ilde aynı anda fidanlar toprakla buluşturuldu.


 Kampanyaya destek vermek amacıyla Ağrı Kent Ormanında düzenlenen etkinliğe katılarak fidan diken Vali Dr. Osman Varol, dünyaya hediye edilen fidanların, gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılara nefes olacağını vurguladı.


22.500 fidanın toprakla buluşacağını belirten Vali Varol: 'Bugün burada çok anlamlı ve özel bir günde bir aradayız. Öncelikle belirtmeliyim ki, bizler her ne kadar doğayla yaşamayı çok iyi bilen ve çok seven bir millet olsak da talimatlarıyla belirli bir günü Milli Ağaçlandırma Bayramı ilan ederek bu etkinlikleri anlamlandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimi arz ediyorum.’ dedi.


 Daha sonra doğayla barışık yaşayabilen, doğanın verdiği nimetlere şükredip doğaya sahip çıkarak onunla yaşayabilmeyi başarmış bir millet olduğumuzun altını çizen Vali Dr. Osman Varol: ‘‘Geleceğe Nefes’ sloganı ile düzenlenen bu günde gençlerimizin ve çocuklarımızın doğayı koruma, birlikte yaşama ve doğayı geliştirme anlamında doğa bilincini yükseltmeyi amaçlıyor; onların toprağa dokunmalarını, bir fidanı toprakla buluşturmalarını sağlayarak doğa ile aralarında bir bağ oluşturmak için çabalıyoruz.’ dedi.


 “Geleceğe Nefes Kampanyası” kapsamında düzenlenen fidan dikim etkinliğine Vali Dr. Osman Varol’un, Belediye Başkanı Savcı Sayan, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalık Karabulut, Vali Yardımcısı Ahmet Vezir Baycar,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Tarım ve Orman Müdürü  Kenan Engin, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.


Yorum Ekle