SON DAKİKA

Gazetemizin Yöneticisi Hamza Salman'dan Kadir Gecesi Mesajı

08 Mayıs, 2021 09:04 Güncelleme: 08 Mayıs, 2021 09:04 Gazetemizin Yöneticisi Hamza Salman'dan Kadir Gecesi Mesajı

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Kadir gecesi, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesi’nin fazileti Kuran-ı Kerim’de şu şekilde ifade edilir;  Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” (Kadr Suresi- Diyanet İşleri Başkanlığı Meali) 

Yüce Allah’ın biz kullarına sunduğu eşsiz nimetlerinden biri olan bu gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması ve ilahi rızayı kazanmak için çok önemli bir fırsattır. Bu mübarek gecenin, ülkemize ve milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesi, korona virüs pandemisinden kurtulmamıza vesile olması en büyük duamızdır. Bu vesileyle, tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutluyorum.

HAMZA SALMAN

DOĞUBAYAZIT HALKIN SESİ GAZETESİ

Yorum Ekle