SON DAKİKA

Endonezya Kültürü Ağrı’da tanıtıldı

30 Kasım, 2023 04:05 Güncelleme: 30 Kasım, 2023 04:05 Endonezya Kültürü Ağrı’da tanıtıldı

Ağrı Genç Ofis, üniversiteli gençlerin kültürlerarası farklılıkları keşfetmesi amacıyla “Endonezya Kültürel Buluşması” etkinliği düzenledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Ağrı Genç Ofis’in “Üniversite Genç Ofisler Kültür Buluşmaları” kapsamında gerçekleştirdiği “Endonezya Kültürel Buluşması” etkinliği, Selçuklu Konferans Salonu’nda yapıldı. Etkinliğe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ebru Duru, öğrenciler ve misafirler katıldı. Endonezya uyruklu öğrenciler, ülkelerinin müzik ve danslarını sergileyerek, Türk gençleriyle kültürel paylaşımda bulundular.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, yaptığı konuşmada, farklı kültürdeki gençlerin birbirine daha çok ısınmalarını ve birbirlerini daha iyi tanıyabilmelerini amaçladıklarını söyledi. Din, “Endonezya uyruklu gençlerin yöresel kıyafetleri, kültürel aksesuarları, yemekleri, müzikleri ve dansları hepimizi çok etkiledi. Bu özel gün için emeklerinden dolayı Uluslararası Öğrenci Topluluğu’na, Gençlik Merkezimizdeki ekip arkadaşlarıma ve gönüllü gençlerimize teşekkür ederiz" dedi.

Etkinlik, Endonezyalı öğrencilerinin protokol üyeleriyle resim çektirmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle