SON DAKİKA

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek. 24 Haziran, 2019 13:31 Güncelleme: 24 Haziran, 2019 13:31 Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

 

 

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek.

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında kendilerini geliştirmek isteyen bireyleri yetiştirmek amacıyla Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'nın makamında gerçekleştirilen törene ISEM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Turhan Moç, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş katıldı.

'Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli'

Eğitimin bir değişim ve dönüşüm süreci olduğunu dile getiren Rektör Alma, “Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla üniversite olarak temel amacımız eğitim ve öğretim alanında hem nitelik hem de nicelik açısından bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla yapılan Eğitim İşbirliği Protokolü'nün üniversitemize, ilimize ve bölgemize katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

'Ufku açık bireyler yetiştireceğiz'

İmzalanan işbirliği protokolü ile ortaklaşa verilecek olan eğitimlerinin temel amacının, insanı psikolojik sosyolojik, bilişsel, duyuşsal, üstbilişsel yönlerden daha yetkin hale getirmek olduğuna vurgu yapan, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş “Öğrenmeyle barışık, öğrendiklerini birer beceri olarak yaşama aktarabilen, ufku açık bireyler yetiştireceğiz” diye konuştu.

Ulaş, “Bu düşünceden hareketle her yaştan ve her kesimden bireyler ve kurumlara drama, zekâ oyunları, Singapur Matematiği, Mental Aritmetik, Vedic Matematik, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma, Müzikart, Robotik Kodlama, Arduino, Scratch, Oyun Terapisi ve Montessori, değer eğitimi, takım çalışması, beden dili, etkili iletişim, hafıza teknikleri, inovasyon, ikna süreçleri, zaman yönetimi, duygu yönetimi, liderlik, protokol kuralları, performans yönetimi eğitimlerini Iğdır Üniversitesi ISEM ile ortaklaşa sunacağız” şeklinde konuştu.

Ulaş, dernek olarak kendilerini makamında kabul eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve ISEM Müdürlüğüne teşekkür ederek yapılan işbirliğinden dolayı memnun olduklarını da ifade etti.

Yorum Ekle