SON DAKİKA

DTSO, Dijital Ehliyet Hizmeti Yetkisini Aldı

24 Kasım, 2021 11:55 Güncelleme: 24 Kasım, 2021 11:55 DTSO, Dijital Ehliyet Hizmeti Yetkisini Aldı

Doğubayazıt Ticaret Ve Sanayi Odası (DTSO), il odaları bünyesinde gerçekleştirilen sayısal takograf (dijital ehliyet) hizmeti yetkisini aldı. Artık bu işlemler Doğubayazıt Ticaret Ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilebilecek.

Yük veya yolcu ulaştırma sektöründe dijital ehliyet olarak anılan sayısal takograf kartı hizmeti yalnızca il merkezlerinde, il odalarında karşılanıyordu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile artık Doğubayazıt Ticaret Ve Sanayi Odası da bu hizmet verilmeye başlandı. 

DTSO bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında işletmelerin, sayısal takograf için uzak konumlara gitmelerine gerek kalmadı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yetkililer, "Taşıyıcılarımıza, lojistik ve servis işiyle iştigal eden üyelerimize hizmet vermek için bir süredir talep edip yakın takibini gerçekleştirdiğimiz, sayısal takograf yani dijital ehliyet ile ilgili talebimiz TOBB ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız nezdinde kabul görerek izinlerini almış bulunmaktayız. Sayısal takograf yenilenmesi ve alınması il odaları tarafından gerçekleştirilmekteydi. Yönetim kurulumuzun girişimleri sayesinde artık ilçemizde bu konuda faaliyette bulunan tüm üyelerimiz veya üyemiz olmayan işletmeler sayısal takograf işlemlerini yani dijital ehliyet yenilemelerini ve diğer işlemlerini odamızda yapabilecekler" denildi

Yorum Ekle