SON DAKİKA

DOĞUBAYAZIT’TAKİ DERE TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

04 Temmuz, 2022 10:01 Güncelleme: 04 Temmuz, 2022 10:01 DOĞUBAYAZIT’TAKİ DERE TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

Son zamanlarda yaşanan yağışlar nedeni ile sel taşkınlarının, genellikle Devlet su İşleri’ne (DSİ) ait derelerin kapanmasından kaynaklı olması, Doğubayazıt Belediyesini alarma geçirdi.

Belediye Başkanı Yıldız Acar’ın girişimleri ile dereler Devlet su işleri ve Doğubayazıt Belediyesi tarafından temizlenmeye başlandı.  

DAHA FAZLA FELAKET YAŞANMAMASI ADINA BELEDİYE BÜTÜN İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ.

Devlet su işlerinin Şuan ki yaptığı çalışmalar bir an önce sonuçlanması adına Belediye Başkanı Yıldız Acar tarafından verilen talimatla Belediyeye ait iş makineleri ve DSİ (Devlet su işleri) araçları şehrin bütün derelerinde çalışma yapıyor.

Kapanan derelerin özellikle yaz ayları ile birlikte görüntü kirliliği ile beraber, sağlıklı yaşamı da ciddi şekilde etkilediği, haşerelerin ve sinek larvalarının yuvası haline gelmesi halk için riskli bir durum olduğundan bir an önce temizlenmesi gerekiyor.

BAŞKAN ACAR ; ’’ BİZ, YAŞANACAK HER TÜRLÜ SENARYOYA HAZIRLIK YAPIYORUZ’’ 

Başkan Acar; ‘’ Çevre kirliliğinin ve hastalıkların en büyük nedeni olan bu derelerin dolması, halkımızın sağlığını ciddi şekilde etkiliyor.  Derelerin kontrolünün Devlet su işlerinde olması ise bizim duruma müdahalemizi çok zorlaştırsa da şehrimizin refahı ve huzuru için Kurum olarak elimizden geleni yapacağız. Özellikle son zamanlardaki sel felaketleri ile beraber, işin ciddiyeti bir kez daha göz önüne gelmiştir. Buna göre kurumumuza ait bütün imkânlarımızı seferber ettik. Ve yaşanacak her türlü senaryoya hazırlık yapıyoruz ‘’dedi.

Yorum Ekle