SON DAKİKA

Doğubayazıt’ta yapılacak “Karma Sanayi Sitesi” ile 8 bin kişi istihdam edilecek

30 Haziran, 2023 03:37 Güncelleme: 30 Haziran, 2023 03:37 Doğubayazıt’ta yapılacak “Karma Sanayi Sitesi” ile 8 bin kişi istihdam edilecek

Doğubayazıt’ta 8 bin kişiye ekmek kapısı olacak “Karma Sanayi Sitesi” kuruluyor.

Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar’ın girişimleriyle İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İşadamları Derneği (İSİYAD) tarafından 1 milyon 180 bin metrekare alan üzerinde kurulacak “Karma Sanayi Sitesi” 8 bine yakın hemşehrimize ekmek kapısı olacak. Söz konusu sanayi sitesinin yapılacağı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan 1 milyon 180 bin metrekarelik arsanın ön tahsisinin onayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ağrı Valiliği ve Doğubayazıt Belediyesi’nin destekleriyle yakın zamanda ilk kazmanın vurulacağı arsada 200’e yakın sanayiciye arsa tahsisi yapılacak, 8 bine yakın Doğubayazıtlı ise iş sahibi olacak. Arsanın, Kurban Bayramı sonrasında İSİYAD Karma Sanayi Sitesi Kooperatifi adına alınması bekleniyor.

Belediye Başkanı Yıldız Acar yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; "AŞ, İŞ için MÜJDE Doğubayazıt'ta işsizlik bitecek yüzler gülecek. Hedefimiz 8000 insana iş alanı açmaktı şükür ki bunuda BAŞARDIK. Meclisin red ettiği karar her zaman ki gibi bakanlık kararı ile onaylandı. Azmin ve Kararlılığın Gücü Sınırsızdır! İSİYAD karma sanayi sitesi kooperatifi ve Doğubayazıt Belediyesi işbirliğiyle , Doğubayazıt karma sanayi sitesi avam projemiz Doğubayazıt ilçemize hayırlı olsun. Açılış için 2024 olarak hedeflenen sanayi sitemiz yerli yabancı 200 imalatçı firmaya tahsisi yapılacak. Ancak Vazgeçmeyi red etmek başarı getirir.  Rüzgarın yönünü tayin edemedik ama geminin yönünü değiştirdik. Ben mücadele ederken herkes taktiklerimi görebilir; fakat hiç kimse asıl zaferin kaynağı olan stratejiyi göremez. Her defasında red kararı veren, halkın hizmetini engelleyen ve aklını altılı masaya kiraya veren zihniyet unutmayın; aynı deneyden farklı sonuçlar beklemek sadece ahmakların işidir. Erdemli olmak ise, halk ile beraber olmak ve halkın menfaatlerini korumaktır. Aklı fukara, kendileri ukala olanlar bilsinler ki biz bu halk için tek başımıza da olsa ölümü göze almış ve yanlış olmaktansa yanlız olmayı tercih etmişiz. Ama asla hakikatan ayrılmamışız. Halka hizmeti hakka hizmet bilip, bu halka efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Olumsuz düşünceler zihinsel canavarlara aittir. Başarıya ancak değişimin ustaları ulaşır. Biz her alandaki hizmetlerimiz gibi işsizlik konusunu ortadan kaldırmak için verdiğimiz mücadelede de başarıyı elde ettik. Başarı haber verene aittir. Dua halkımızdan hizmet bizden"

Yorum Ekle