SON DAKİKA

Doğubayazıt'ta Onlarca Yeni Ağaç Fidanını Kırdılar

31 Mayıs, 2022 04:04 Güncelleme: 31 Mayıs, 2022 04:04 Doğubayazıt'ta Onlarca Yeni Ağaç Fidanını Kırdılar

Doğubayazıt'ta yeni dikilen ağaç fidanlarını kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zarar verilmesi yetkililer ve vatandaşlar tarafından büyük tepkilere neden oldu.

Doğubayazıt'lı İş İnsanı Bişar Çoktin ve Doğubayazıt Belediyesi tarafından kısa bir süre önce ağaç fidanları dikildi. Ağaçların kırıldığını gören yetkililer ve vatandaşlar, yaşanan durumu tepkiyle karşıladı. Vatandaşlar; "yeni dikilen ağaç fidanlarından kim ne ister? anlam veremedik. Yapılan bu hareket vicdansızlıktan başka bir şey değil. Toplumumuzda böyle hastalıklı insanlar var. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandılar.

Duruma tepki gösteren Belediye Başkanı Yıldız Acar ise, "bu memleket hepimizin bunu yapan zihniyeti kınıyorum herkes şunu iyi bilsin aşk ile koşan yorulmaz onlar istedikleri kadar bozsun biz yorulmadan yılmadan yapacağız. Kendi memleketine düşman olanlara sesleniyorum bu memleket hepimizin, yaptığımız her hizmeti sizin için yapıyoruz, ben ve arkadaşlarım yaptığımız yolu, diktiğimiz ağacı, getirdiğimiz kanalizasyonu ve her çalışmayı sırtımıza verip evimize götürmeyeceğiz. Yeter artık bu halk her şeyin en iyisini hak ediyor bırakın bu düşmanlığı. Allah ıslah etsin" dedi.

Yorumlar
A
Ahmet Çelik1 yıl önce

Bu kadar vicdansızlık, olamaz. İnsan bindiği dalı kırarmı? Bu ahmaklık nerde görülmüş. Ahmak değilse hiç mi Allah korkusu yok? " Kıyametin koptuğunu görsen; elinde bir fidan varsa dik" Hadis-i şeriften bihaber. Ben de diyorum Allah islah etsin!!

Yorum Ekle