SON DAKİKA

Doğubayazıt'ta Kırtasiye esnafı büyük marketlerden şikayetçi

08 Eylül, 2022 05:30 Güncelleme: 08 Eylül, 2022 05:30 Doğubayazıt'ta Kırtasiye esnafı büyük marketlerden şikayetçi

Yeni eğitim-öğretim yılı başlarken, işlerinde yaşanan durgunluktan yakınan Doğubayazıt'lı kırtasiye esnafı, zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satmasından olumsuz etkilendi.

Okulların açılmasıyla birlikte, işlerinde yoğunluğun yaşanacağını bekleyen kırtasiye esnafı, beklenilen yoğunluğu göremedi.

Yeni eğitim-öğretim yılını umutla bekleyen kırtasiye esnafı, zincir marketlerin okulların açılmasıyla birlikte, reyonlarını kırtasiye malzemeleri ile doldurmasından olumsuz etkilendi.

Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde, kırtasiye eşyaları satışında hareketliliğin yaşanmamasının üzdüğü kırtasiye esnafı, yaşanan iş durgunluğundan yakınarak, büyük marketlere tepki gösterdi.

işlerinde durgunluğun olduğunu söyleyen ilçemizdeki Kırtasiye işletme sahipleri, “Okul sektörünün açılmasıyla beraber işlerde normal şartlarda beklediğimiz yoğunluğu göremiyoruz. Bunların nedenleri arasında kurumsal bağda çalışan zincir marketlerin kırtasiye sektörüne el atmasından kaynaklanıyor. Şuanda  sektörün içersinde bulunan diğer kırtasiyecilerde de aynı sıkıntı yaşanmaktadır. Bununla beraber yine ihtiyaca mümkün mertebe cevap verip, insanları memnun etme çabası içerisindeyiz. Çeşit yönünden olsun, diğer aşamalardan olsun yaptığımız indirimlerle bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Dolar ve Euro´nun piyasaya verdiği zarardan dolayı da insanların tepkinli ilerlediklerini gözlemlemekteyiz. Bundan önceki yılları göz önüne aldığımızda, kırtasiye sektöründeki durgunluk Dolar ve Euro kurunun verdiği zamlara bağlı olarak duraksadığını düşünüyoruz. Bununla beraber tek bir sloganımız var. Her zaman için söylüyoruz, ‘Kırtasiye, Kırtasiyeciden Alınır´ düsturuyla hareket ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle