SON DAKİKA

Doğubayazıt'ta Göçmen Kaçakçılığı

07 Mart, 2021 05:38 Güncelleme: 07 Mart, 2021 05:38 Doğubayazıt'ta Göçmen Kaçakçılığı

Doğubayazıt'ta Göçmen Kaçakçılığı Yapan kişilere yönelik gerçekleşen operasyonda 9 kişi tutuklandı.

Doğubayazıt ile Van’da göçmen kaçakçılığı suçunu organize ettiği tespit edilen 21 şüpheli şahsa yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 9 kişi tutuklandı. Konuyla ilişkin Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen 3 farklı projeli dosya kapsamında; Göçmen Kaçakçılığı suçunu organize eden şüpheli şahıslardan toplam 11 şüpheli hedef şahıs hakkında 19 adet ara yakalama yapılarak delil elde edilmiş, 11 şüpheli şahıs ile irtibatlı olan 10 şüpheli şahıs daha tespit edilmiş ve ilimiz Doğubayazıt ilçesinde bulunan 19 şüpheli şahıs ve Van ilinde bulunan 2 şüpheli şahıs olmak üzere toplam 21 şüpheli hedef şahsa yönelik eş zamanlı planlı operasyon icra edilmiştir.

Yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde; 14 şüpheli hedef şahıs yakalanmış, Göçmen Kaçakçılığı faaliyetlerinde sahte belge yapımında kullanılan 1 adet bilgisayar kasası, 1 adet yazıcı, 1 adet PVC kaplama cihazı (ısı etkili plastik kaplama makinesi), 1 adet üzerine kimlik basılmış bir kısmı kesik A4 kağıdı, 2 adet Göçmen Kaçakçılığı ile ilgili notların bulunduğu not kâğıdı, 1 adet yivsiz av tüfeği, 203 adet 12 Cal. Fişek ele geçirilmiştir. 3 farklı projeli çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen toplam 19 adet ara yakalamada; toplam 33 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapılmış, bu şüpheli şahıslardan 9 şüpheli şahıs tutuklanmış, yurda yasal olmayan yollarla giriş yaptıkları tespit edilen toplam 348 göçmen şahıs yakalanmış, suçta kullanılan 14 araç hakkında ilgili adli mercilerce El Koyma ve Alıkoyma işlemi uygulanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorum Ekle