SON DAKİKA

Doğubayazıt’ta eğitim öğretim yılı hazırlıkları sürüyor

12 Ağustos, 2023 08:13 Güncelleme: 12 Ağustos, 2023 08:13 Doğubayazıt’ta eğitim öğretim yılı hazırlıkları sürüyor

Doğubayazıt'ta, 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okulların bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Doğubayazıt İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Kösen, yaptığı açıklamada, yeni eğitim öğretim yılına hazır olmak için okullarda gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi. Kösen, ilçede sel felaketinden etkilenen Kalecik köyündeki okulun onarımına başladıklarını belirterek, “Okulumuzun çevre düzenlemesi ve sınıfların boyanması için çalışmalarımız devam ediyor. Okulumuzu en kısa sürede eğitime hazır hale getireceğiz.” dedi.

Yeni görevine başlayan Jandarma Komutanı Yarbay Ahmet Başaran ve Çetenli Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Kemal Akçadağ’ı da ziyaret ettiklerini ifade eden Kösen, “Güvenlik güçlerimizle iş birliği içinde olacağız. Eğitim camiasına verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Kösen, yaz kurslarına devam eden öğrencilerle de bir araya geldiklerini anlatarak, “Yaz kurslarına katılan öğrencilerimize Doğubayazıt Kaymakamlığının desteğiyle hediye kitaplar dağıttık. Öğrencilerimizin mutluluğuna ortak olduk. Yaz kurslarına katılımın yüksek olması bizi sevindiriyor.” ifadelerini kullandı.

Yeni eğitim öğretim yılı için inşaatı bitme aşamasında olan iki anaokulunu da ziyaret ettiklerini aktaran Kösen, “Uluyol Mahallesi’ndeki 4 derslikli ve Büyük Ağrı Mahallesi’ndeki 8 derslikli anaokullarımızın inşaatları tamamlanmak üzere. Anaokullarımızın yeni eğitim öğretim yılında hizmete girmesini planlıyoruz.” şeklinde konuştu.Yorumlar
F
Fatma6 ay önce

Fatih ortaokulunda Orhan hoca kendisi okulu boyatiyor ağaçlandırma bahçe düzenlemesi yapıyor birgune Doğubayazıt milli eğitim müdürlüğü Orhan hocanın bu davranışından dolayı taktir etmedi devketin parasıyla alınan bir boyayla kendi reklamlarini hemen nasıl yapiyorlar

Yorum Ekle