SON DAKİKA

Doğubayazıt’ta Dosso Dossi Holding’in Kapsamlı Kültür ve Turizm Hamlesi

. 08 Mart, 2024 08:50 Güncelleme: 08 Mart, 2024 08:52 Doğubayazıt’ta Dosso Dossi Holding’in Kapsamlı Kültür ve Turizm Hamlesi

Doğubayazıt, Dosso Dossi Holding’in kültür ve turizm alanındaki etkinlikleriyle yankı uyandırıyor. Müzik festivalleri, defileler, resim sergileri ve klip çekimleri ile bölgenin tanıtımına ve ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sağlanıyor. Sosyal sorumluluk çerçevesinde yürütülen bu etkinlikler, ticari amaç gütmeden, kamu yararını gözeterek gerçekleştiriliyor.

Dosso Dossi Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağrı Dağı Nuh’un Gemisi Müzesi’nin temeli atılırken gerçekleştirilen etkinlikler Ağrı Valiliği ve Doğubayazıt Kaymakamlığı’ndan alınan izinlerle uyum içinde yürütülüyor.

Basında çıkan ve İshak Paşa Sarayı’nı zarar verecek şekilde gösteren asılsız haberler karşısında Eraslan, gerçekleştirilen etkinliklerin hassasiyetle ve yetkililerin nezaretinde tamamlandığını, hiçbir zarar verici malzemenin kullanılmadığını ve havai fişeklerin dışarıdan atıldığını belirtiyor. Aynı gün içerisinde tüm teknik malzemelerin toplandığını ve çalışmaların sonlandırıldığını vurgulayan Eraslan, kamuyouna saygıyla durumu aktarıyor.

Tarihi yapıların korunarak kullanıldığı etkinlikler, bölgenin kültürel ve sosyal yaşamına değer katmaya devam edecek. Etkinliklerin İshak Paşa Sarayı’nda düzenlenen ‘Senforock’ konseri gibi geniş çapta ilgi gördüğü ve Doğubayazıt halkı başta olmak üzere çevre illerden gelenler tarafından beğeniyle karşılandığı ifade ediliyor.

Yorumlar
A
Ahmet Çelik4 ay önce

Değerli İş insanı hemşehrimiz Hikmet Eraslanı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Ağrı ve ilçelerine; yurt dışındaki ve yurt içindeki İşinsanı hemşehrilerimzi güzelim, kadim AĞRI'MIZA daha fazla yatırım yapmalarını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiz. Sizler çok değerlisiniz... Ağrı ve ilçeleri, DOĞUBEYAZITIMIZ insanları çok değerlidir. Sizlerin imza attığınız başarılarla VEFA BORCUNUZLA daha çok değer kazanacak ekonomi, turizim şahlanacaktır Allah'ın izniyle. Size ve diğer değerli işinsanlarımıza Cenab-ı Hak'tan sağlık, âfiyet, selâmet dileriz.

Yorum Ekle
Etiketler