SON DAKİKA

DOĞUBAYAZIT’TA BİR İLK ARYA HALI-KİLİM VE EL SANATLARI MAĞAZASI AÇILDI

1980 yılından beri birçok STK’da yöneticilik yapmış, inşaat, ithalat ve ihracat, gıda yatırımı faaliyetlerinde bulunmuş, Turizm Sektörünün duayen ismi Ahmet Öztürk şimdi de unutmaya yüz tutmuş olan el sanatlarımız üzerine İshakpaşa saray yolu üzerinde Belediye parkı karşısında bir mağaza açtı. 15 Haziran, 2020 02:01 Güncelleme: 15 Haziran, 2020 02:01 DOĞUBAYAZIT’TA BİR İLK  ARYA HALI-KİLİM VE EL SANATLARI MAĞAZASI AÇILDI

                   DOĞUBAYAZIT’TA BİR İLK

ARYA HALI-KİLİM VE EL SANATLARI MAĞAZASI AÇILDI

1980 yılından beri birçok STK’da yöneticilik yapmış, inşaat, ithalat ve ihracat, gıda yatırımı faaliyetlerinde bulunmuş, Turizm Sektörünün duayen ismi Ahmet Öztürk şimdi de unutmaya yüz tutmuş olan el sanatlarımız üzerine   İshakpaşa saray yolu üzerinde Belediye parkı karşısında bir mağaza açtı.

Mağazada el dokuma halı-kilim, çanta, yün patik ve Çoraplar, gümüş takı ve objeler, bakır el işleri, yağlı boya tablolar, otantik el yapımı ve antikalar satılmaktadır.

El sanatlarına karşı büyük bir sevgi ve saygısı olan Öztürk; “El sanatlarımızın unutulmaması, eski kültürümüzü geleceğe taşıma adına bu işe girdiklerini “söyledi.

Öztürk sözlerine şöyle devam etti:

“Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni nesiller el sanatlarımıza yabancılaşmaya başladı. Hâlbuki batı dünyası tam tersine bu konuda bizden çok daha fazla bilgiye sahip ve daha çok değer vermektedir.

Hedefimiz insan kaynakları açısından zengin olan bölgemize başta hali-kilim el dokumacığını  aşılıyıp, çeşitli atölyeler ile faaliyet göstererek ekonomik değer kazandırmaktadır.

Bu amaçla ilk etapta Oriental hali-kilimlerimizle zengin bir koleksiyon oluşturma çabası içtersindeyiz.

Arya kilim ve online satış sistemi ile yurt içi ve yurt dışına satış planlamaktadır. Yakın bir tarihte www.aryakilim.com online satış sitemizde ayrıca hizmete açılacaktır.”

HABER:HALKIN SESİ


Yorum Ekle