SON DAKİKA

Doğubayazıt'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

23 Nisan, 2023 17:00 Güncelleme: 23 Nisan, 2023 17:00 Doğubayazıt'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Kaymakamlık önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan KÖSEN'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Öğretmen, öğrenci ve halkın katılımı ve yeni kurulan Savcı Hakan Kılıç Ortaokulu bando takımı eşliğinde Doğubayazıt sokaklarında coşkuyla yürüyüş gerçekleştirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103. yıl dönümü kutlama programı Dr. Yaşar Eryılmaz Stadyumunda gerçekleştirildi.

Törene İlçe Kaymakamı Murat EKİNCİ, Tuğgeneral Şükrü ÖZBAKIR, Belediye Başkanı Yıldız ACAR, İlçe protokolü, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Murat EKİNCİ öğrencilerin ve Doğubayazıt halkının bayramını kutladı.

Tören, 75. Yıl Ortaokulu ve Fatih Ortaokulu'nun Halk oyunu gösterileri ile devam ederken ardından Kurtuluş Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu kareografi ile sona erdi.


Yorum Ekle