SON DAKİKA

Doğubayazıt Savaş Ay Lisesi öğrencileri, Filistinliler için kermes düzenlendi

09 Kasım, 2023 04:52 Güncelleme: 09 Kasım, 2023 04:52 Doğubayazıt Savaş Ay Lisesi öğrencileri, Filistinliler için kermes düzenlendi

Doğubayazıt Savaş Ay Lisesi öğrencileri tarafından Filistin’in yararına ‘Kermes’ düzenlendi. 

Savaş Ay Lisesi bahçesinde ‘Filistin’e Destek’ adıyla düzenlenen kermes Davetliler, öğrenciler ve öğretmenler tarafından yoğun ilgi gördü.
Gelirinin Filistin'e gönderileceği kermeste, Okul öğretmenleri, öğrenciler ve gönüllü kadınların hazırladığı yemek, tatlı ve el işi ürünler satışa sunuldu. Gün boyunca açık olan yardım kampanyasında toplanan gelir, Filistin’e ulaştırılacak.
Kermesi ziyaret edenler, emeği geçenlere teşekkür ederek “Umuyoruz ki tüm dünyanın gözü önünde yaşanan bu vahşet son bulur. Buradan Filistin halkına desteklerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz” dediler.
Doğubayazıt İlçe Müftüsü İbrahim Yiğit; "bu anlamlı ve güzel etkinlik için başta okul Müdürü Servet Şahin başta olmak üzere tüm Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim" dedi.
Okul Müdürü Servet Şahin; “Orada çaresiz bir millet var. Bu kardeşlerimize bizlerin bir şekilde yardım ulaştırması gerekiyor. Doğubayazıt halkı adına; hem safımızı belli etmek hem yanlarında olduğumuzu bildirmek hem de toplumda bir farkındalık oluşturmak amacıyla bir kermes düzenledik. Düzenlediğimiz kermes, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Kermese; İlçe kurum Amirleri, İş İnsanları ve çok sayıda vatandaşın katılım yaptığı gözlendi...Yorum Ekle