SON DAKİKA

Doğubayazıt Kızılay’dan “çevre temizlik” etkinliği

04 Haziran, 2022 18:26 Güncelleme: 04 Haziran, 2022 18:26 Doğubayazıt Kızılay’dan “çevre temizlik” etkinliği

Türk Kızılay Doğubayazıt İlçe Başkanlığı kadın ve genç gönüllüleri, 4-11 Haziran Çevre Koruma Haftası’nda İlçe Kurum Müdür ve Personelleri, Belediye Başkanı Yıldız Acar ve Belediye Temizlik Personellerinin Katılımıyla Çevre Temizliği Etkinliği düzenledi.

İshakpaşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi Çevresini farkındalık oluşturmak için çöp toplama etkinliği yapıldı. 

Türk Kızılay Doğubayazıt İlçe Başkanı Kemal Şahin, “Kızılay olarak her zaman neslimizin ve gelecek nesillerin daha temiz bir dünyada yaşayabilmesi için yapılabilecekleri sorumluluk bilincini yerine getirmekteyiz. Bizler Türk Kızılayı İlçe Başkanlığı olarak gönüllülerimizle ve Davetlilerimizle birlikte İshakpaşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi çevresinde çöp toplama etkinliği gerçekleştirerek. Çevreye güzellik kattık” dedi.

Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar ise; "Temiz bir çevre temiz bir dünya 4 Haziran Dünya Çevre günü vesilesiyle şehrimizin çeşitli yerlerinde emekçilerimizle beraber temizlik çalışması yürüttük. Dünya Çevre Örgütü’nün raporuna göre dünyanın en kirli havasına sahip ili Iğdır. Doğubayazıt ilçemizin Iğdır’a yakın olmasından kaynaklı bizler de bu kirli havadan nasibimizi alırken buradan havayı kirleten bütün faktörleri ortadan yok etmek adına özellikle büyük fabrikalara çağrımızdır havayı kirletecek olan her türlü etkene karşı gerekli önlemlerin ve tedbirlerin alınması gerekir. Ayrıca son zamanlarda özellikle dikilen ağaçlara ve yeşiliğe verilen zararı sert bir dille eleştiriyor bundan sonraki süreçte başta şehrimizde yaşayan halkımızın ve dünyadaki tüm insanların ekolojiye çevreye canlılara gerekli hassasiyetleri gösterip korumalarını umut ediyorum. Aslan yattığı yerden belli olur şiarıyla başta kentimizi ve çevremizi temiz tutmak adına herkesi bilinçlenmeye  davet ediyoruz şehir hepimizin yaşam alanı hep beraber yaşama alanımızı güzelleştirelim" dedi. (Hamza Salman)


Yorumlar
A
Ahmet Çelik1 yıl önce

Cenab-ı Hak'tan Başarılar niyaz ederim.

Yorum Ekle