SON DAKİKA

Doğubayazıt'ın Sokak Temizliği Kadınlara emanet

25 Mart, 2022 07:59 Güncelleme: 25 Mart, 2022 07:59 Doğubayazıt'ın Sokak Temizliği Kadınlara emanet

Doğubayazıt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine kazandırılan 10 kadın personel ile şehrin temizliği kadınlara emanet.

Ekonomik özgürlüğünü eline almayı, hayatın hemen hemen her yerinde büyük rol alan kadınlara istihdam sağlamak için, Belediye Başkanı Yıldız Acar’ın talimatı ile Doğubayazıt’ın sokakları artık kadınlara emanet.

Tıpkı Bir Kadının mutfağı gibi, kadının eli sokaklarımıza da değmeli diyen Başkan ACAR; ‘’Kadın elinin bereketini, güzelliğini ve saflığını sokaklarımıza yansıtmak bizim için önemlidir ve biz bu durumdan çok memnunuz. Artık insanlar farkına varmalıdır ki,  kadının olmadığı yaşam alanı, ya da kadının köleleştiği toplumlar hem ruh temizliğinden, hem de fiziki temizlikten yoksundur. Ahlaki değerler bahane edilerek kadını ötekileştiren algıları ve tabuları yıkmak için hep beraber bu şehre el atacağız. Artık Doğubayazıt ruhsal ve görsel tozdan, çamurdan arınmalı. Buradan vatandaşlarımıza, esnafımıza seslenmek istiyorum.  Evimizin, iş yerimizin önünü süpürürsek bu durumun önüne geçebiliriz ve tüm emekçi çalışanlarımıza destek olabiliriz ’’ dedi.

Yorum Ekle