×
Güncel
Doğubayazıt Belediyesinin yeni logosu belirlendi
Doğubayazıt Belediyesi mevcut olan yeni logosunu değiştirmek amacıyla düzenlediği yarışma sonucunda yeni logosu belirledi.
5241 20 Kasım 2014 Perşembe 01:53

Doğubayazıt Belediyesinin yeni logosu belirlendi

 

Doğubayazıt Belediyesi mevcut olan yeni logosunu değiştirmek amacıyla düzenlediği yarışma sonucunda yeni logosu belirledi.

 

Doğubayazıt Belediyesi mevcut olan yeni logosunu değiştirmek amacıyla düzenlediği yarışma sonucunda yeni logosu belirledi. İlçenin coğrafi konumu, tarihi ve kültürel yapısı ile ilçenin yapısını kamuoyunda daha kolay tanınmasını sağlayabilen özelliklere sahip logo Kurum kimliğinde, belediye birimlerinde, fuar ve toplantılarda, her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda da kullanılabilecek. Belediye meclis kararının onaylanması ile seçilen logo Doğubayazıt kaymakamlığından onaylandıktan resmi yazışmalarda kullanılmaya başlanacak.

 

Tasarımda, kullanım alanlarındaki çeşitliliğin göz önüne alınarak başvurular seçici kurul üyeleri tarafından seçildi. Daha önce başka yarışmalarda kullanılmayan ve başka kamu kurum kuruluşlarının logosunu anımsatmayan kendine özgün yeni logonun tasarım içeriği şöyle,”Avrupa'nın en yüksek zirvesi, doğa harikası, dağcılık, sporlarına imkan veren, Nuh'un gemisine ev sahipliği yapan Ağrı Dağı tasarlanmıştır. Dağın tepesinde Nuh'un gemisi, eteğinde Bazid ovasını ifade eden yeşil form, balık gölünü ifade eden mavi form ile bütünleştirilmiştir. Ağrı Dağı'nın içindeki alanda; Dünyanın sayılı maddi eserleri arasında yer alan Büyük Kürt filozof ve şair Ehmedê Xani'nin bir dönem divan katipliğini yaptığı İshakpaşa Sarayı yer almaktadır. Tüm bu değerler, grafiksel bütünlük ve sadelik içinde doğan güneşin aydınlığı ve tertemiz gökyüzü ile bütünleşmiştir”

Yorumlar (0)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı