SON DAKİKA

Doğubayazıt Belediyesinin "Bahar Temizliği" projesi devam ediyor

10 Nisan, 2023 17:33 Güncelleme: 10 Nisan, 2023 17:33 Doğubayazıt Belediyesinin "Bahar Temizliği" projesi devam ediyor

Doğubayazıt Belediyesi Temizlik işleri müdürlüğünün başlattığı "BAHAR TEMİZLİĞİ" kapsamındaki proje, İshak paşa sarayı ve Ahmed'i Xani türbesinde devam ediyor.

Kış aylarının bitmesi ile beraber çevre düzenlemesi ve temizlik konusunda büyük bir çığır açan Doğubayazıt belediyesi, her yıl düzenlediği kapsamlı temizlik, İshak paşa sarayı ve Ahmed-i Xani türbesi çevresinde devam etti.

Belediye başkanı Yıldız Acar'ın ve yönetiminin bizzat katıldığı çalışmalar, yaklaşık 40 personel ile devam ederken maalesef çok kötü bir manzara ile karşılaşıldı.

Bölgede turizm cenneti olan Ahmed-i Xani türbesi ve İshak paşa sarayı çevresinde, insanlıktan nasibini almamış kişiler tarafından gelişi güzel atılan içki şişeleri adeta yürek burktu. 

Başkan Acar, yapılan saygısızlık karşısında şunları dile getirdi; "Özellikle mücavir alanımız dışında olan bu maneviyatımızın bu denli saygısızlığa uğraması bizi çok üzmüştür. Kimsenin özel hayatına müdahale edecek değiliz. Fakat dini değerlerimizin olduğu bu bölgede gelişigüzel atılan katı atıkların ve alkol şişelerinin burada olması gerçekten acı verici bir durum. İnsanlıktan nasibini almamış, kendi aile yapısına, toplumun yapısına ve şehrimizin maneviyatına saygısızca davrananların yerine, bugün biz burada emekçilerimizle temizlik yaptık. Geçen yıl da yaptığımız çalışmalarda aynı manzarayla karşılaşmıştık. Bu kötü manzara, şehrimizin ekonomisine ve kültürel yapısına büyük katkı sağlayacak yerli yabancı turistlerin gözünde tamamen negatif bir düşünce yerleştirmiştir. Buradan Çağrımızı yineliyoruz. Şehrimizi, çevremizi ve manevi değerlerimize sahip çıkalım" dedi.

Yorum Ekle