SON DAKİKA

DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ`NDEN FİDAN VE AĞAÇ DİKİMİ

13 Temmuz, 2022 13:10 Güncelleme: 13 Temmuz, 2022 13:10 DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ`NDEN FİDAN VE AĞAÇ DİKİMİ

Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar, gelecek kuşaklara daha yeşil bir Doğubayazıt bırakmak amacıyla, doğanın korunmasının yanı sıra yeşilin her tonunun artması için mücadelesine devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ilçenin farklı bölgelerine fidan ve ağaç dikimi yapılıyor.  

Belediye Başkanı Yıldız Acar'ın talimatıyla,  Park ve Bahçeler Müdürlüğü Doğubayazıt genelinde kapsamlı bir ağaçlandırma çalışması yapıyor.

İlçe genelinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına devam eden Doğubayazıt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yol Kaldırımları ile pek çok bölgede ağaç dikim çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe genelinde hummalı bir çalışma gerçekleştiren ekipler tarafından, boyları 1,5 metre ile 3,5 metre arasında değişen ağaç türlerini toprakla buluşturuldu.

Başkan, Acar "Korumamız gereken bir Doğubayazıt var. Bir taraftan korurken bir taraftan da daha çok yeşil alan yaratmak için çalışıyoruz. En önemli hedeflerimizden birisi; kültürüyle, doğasıyla her karışı çok kıymetli olan Doğubayazıt coğrafyasını, Tarihiyle, yeşiliyle gelecek kuşaklara en güzel şekilde bırakabilmek." dedi. 

Yorum Ekle