SON DAKİKA

Doğubayazıt Belediyesi, çalışanlarının maaşlarına yüzde 30 zam yaptı

28 Ocak, 2023 09:23 Güncelleme: 28 Ocak, 2023 09:23 Doğubayazıt Belediyesi, çalışanlarının maaşlarına yüzde 30 zam yaptı

Doğubayazıt belediyesi yönetimi  Hizmet iş temsilcileri ile bir araya gelerek enflasyon zammını görüştüler.

Yapılan istişareler sonucunda, Belediye Başkanı Yıldız Acar, enflasyon zammı dışında işçi statüsünde olan ve büyük emek veren bütün çalışanlarına yüzde 15'lik  zam oranı ile emekçilerin yüzünü güldürdü. Böylece çalışanların maaşlarına yüzde 30 zam yapıldı. 

Başkan Acar Yaptığı açıklamada; "Doğubayazıt belediyesi her konuda olduğu gibi, emeğin karşılığı konusunda da farkını ortaya koydu. Bu kadar hizmet yapıp paramız var diyen tek Belediyeyiz. Çünkü biz halkımızın vergileri ile çalışıyoruz. Bu yüzden neyi nereye harcayacağımızı iyi biliyor,  buna göre planlı bir şekilde çalışıyoruz. Emekçilerimizin hakkı bizim için kutsaldır. Ülkenin ekonomik durumunu göz önünde. Her gün yapılan zamlar çalışan bütün emekçi kardeşlerimize büyük bir külfet. Bu yüzden elimizden geldiğince hizmet denen bu kutsal yolda, yol arkadaşlarımızı düşünüyoruz. Tekrardan bütün çalışanlarımıza halkım ve yönetimim adına  teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun " dedi. 

Sendika temsilcileri Tüm çalışanlar adına Belediye Başkanı Yıldız Acar'a teşekkürlerini ilettiler.

Yorum Ekle