SON DAKİKA

Doğubayazıt belediyesi, Cadde ve sokaklarda Bahar Temizliğine Başladı

06 Nisan, 2023 04:16 Güncelleme: 06 Nisan, 2023 04:16 Doğubayazıt belediyesi, Cadde ve sokaklarda Bahar Temizliğine Başladı

Doğubayazıt belediyesi, Temizlik işleri Müdürlüğünün başlattığı "BAHAR TEMİZLİĞİ" projesi start aldı. 

Son 2 yılda şehrin %80'i asfaltlanırken, bununla beraber modern kaldırımlar ve peyzaj çalışmaları ile  20 yılda beklenen hizmetlere kavuştu Doğubayazıt. Kış aylarının etkisinde  biriken çamur ve toprakları temizlemek adına yürütülen proje doğrultusunda, mahalle sokak ve caddelerin Belediye ekipleri tarafından yıkanıyor.

Fen işleri ve İtfaiye müdürlüğün de destek sunduğu proje sabah erken saatlerde başlarken, Belediye Başkanı Yıldız Acar'ın ve muhtarların katılımı ile çalışmalar, Koçkıran Mahallesi'nde başladı. 

Proje ile ilgi açıklama yapan Başkan Acar; "Bir belediye tek başına hizmet yaptım diyemez. Biz de bütün hizmetlerimizi halkımız ile birlikte yapıyoruz. Katılımcı belediye olarak halkımızın fikirlerini alıyor, harmanlıyor ve uyguluyoruz. Gözle görülür hizmetlerimizi sürdürülebilir yapabilmemiz için halkımızın da bize bu konuda yardımcı olması bizi daha da güçlendiriyor. Uzun yıllar bu hizmete aç kalan halkımıza, son zamanlarda yönetimimiz ile birlikte ciddi çalışmalar yaptık. Ekiplerimizin gece saatlerine kadar yaptığı bu çalışmalar çok önemli. Değerli BAZİD halkı, bu denli hizmeti çoktan hak etmişti. Kurumsallaşan Doğubayazıt Belediyesi, kirli siyasetten uzak tamamen halkına hizmet etmeyi amaç edinmiş ve bunu başarmıştır " dedi.

Yorum Ekle