SON DAKİKA

Doğubayazıt Belediye Binası Yıkıldı

05 Eylül, 2023 06:07 Güncelleme: 05 Eylül, 2023 06:07 Doğubayazıt Belediye Binası Yıkıldı

Doğubayazıt'ta yıllardan bu yana hizmet veren ve birçok belediye başkanı ağırlayan Doğubayazıt Belediyesi hizmet binası yıkıldı.

Doğubayazıt Belediye binasının, olası bir deprem nedeniyle riskli yapı olduğu için yıkım kararının alınmasından sonra boşaltılarak yıkımı gerçekleşti. 

Belediye Başkanı Yıldız Acar, yıkım çalışmasının ardından incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Halkın güvenliğini ön planda tutarak depreme dayanıklı ve modern bir belediye binası inşa etmeyi amaçladıklarını anlatan Acar, yeni belediye binasının en kısa sürede inşaatının yapılıp tamamlanması hedeflerinde olduğunu söyledi.

Yıkım çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü ve çevre düzenlemesiyle birlikte temiz bir alan oluşturulduğu ifade eden Başkan Acar, “Yıkım sürecinde gerekli güvenlik önlemleri alınmış ve ilgili kurallara uygun bir şekilde çalışmalar sürüyor. Yeni belediye binasının inşası için proje çalışmalarına da hızla başladık. Depreme dayanıklı, çağdaş ve işlevsel bir belediye binası tasarımı için uzman ekipler ile iş birliği içerisindeyiz. Yeni belediye binası Doğubayazıt'a modern bir kimlik kazandırarak halkın daha iyi hizmet alabilmesini sağlayacak” dedi... 


Yorum Ekle