SON DAKİKA

Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı Çelik'ten Turizm ofisi projesi

. 18 Mart, 2024 08:29 Güncelleme: 18 Mart, 2024 08:29 Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı Çelik'ten Turizm ofisi projesi

Ak Parti Doğubayazıt Belediye Başkan Adayı Dr. Mimar Cengiz Çelik, şehir merkezinde turizmin önemini vurgulayan yeni bir proje sunuyor. 

Bu projeye göre, şehir merkezine kurulacak olan turizm ofisi, bölgenin kültürel zenginliklerini ön plana çıkaracak. Turizm ofisinde 25 kadın ve 25 erkek olmak üzere toplam 50 kişi istihdam edilecek. 

Bu personel, yöresel kıyafetler giyerek ziyaretçileri karşılayacak ve şehrin tanıtımı ile gezi turları konusunda tercümanlık desteği sağlayacak. 

Proje, yerli ve yabancı turistlere bölgenin değerlerini gezme ve deneyimleme fırsatı sunarak, şehirde daha uzun süreli konaklamalarını teşvik etmeyi hedefliyor. Ayrıca, turizm ofisi bünyesinde bir dağcılık ofisinin de faaliyete geçirilmesi ve bu alanda 50+200 ek istihdam yaratılarak şehrin dağcılık alanında bir marka olarak ulusal seviyede tanıtımının yapılması planlanıyor. Bu proje, hem istihdamı artırma hem de Doğubayazıt’ın turizm potansiyelini maksimize etme amacını taşımaktadır. 

Yorumlar
A
Ahmet Çelik3 hafta önce

Cenab-ı Hak muvaffak etsin. Doğubeyazıt'a güzel her şey yakışır. Umarız dedelerimizin mirası Doğubeyazıt eski mükemmel ticaret ve turizim hayatına yeniden kavuşur!

Yorum Ekle
Etiketler