SON DAKİKA

Doç. Dr. Yaşar ERYILMAZ caddesinin tabelası yenilendi

01 Aralık, 2020 16:20 Güncelleme: 01 Aralık, 2020 16:20 Doç. Dr. Yaşar ERYILMAZ caddesinin tabelası yenilendi

Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz, Sağlık Bakanlığı yaptığı 90'lı yıllarda zamanın belediye başkanı merhum Fevzi Bulut döneminde, Ağrı'da bir caddeye, Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz adı verilmişti.


Aradan geçen zaman içerisinde tabela eskidi adeta görünmez hale geldi. Ne belediye başkanları, ne Görünürdeki Yaşar Eryılmaz dostları, ne de Ağrı yerel medyası, bir gün bu tabelanın halini görmediler ve yıllarca böyle devam etti. 


Tabelayı gören Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, bu görüntüye hem içerlendi, hem tepki gösterdi ve söz konusu tabelanın "DOÇ. DR. YAŞAR ERYILMAZ  CADDESİ" şeklinde yeniden yazılmasını ve daha görünür bir yere asılması talimatını verdi. 


Sayan'ın bu davranışı halk arasında takdirle karşılandı. Yaşar Eryılmaz'ın kısa bakanlık döneminde Ağrı'ya hatırı sayılır hizmetler yaptığını ve çok sayıda Ağrılı bürokrat atadığını söyleyen vatandaşlar " Yaşar bey, Ağrı'yı layıkıyla temsil etti,  Ağrı'nın bütün ilçelerine hastaneler, sağlık kuruluşları yanında yine her ilçeye birer Sağlık Meslek Liseleri açtı. Buralardan mezun olan yüzlerce gencimiz, halen sağlıkçı olarak çeşitli kuruluşlarda çalışıyor, ekmeğini kazanıyor. Başkan Sayan'ın bunu hatırlaması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir" dediler. 

Halkın Sesi Gazetesi 

Yorumlar
A
Asme3 yıl önce

Tabelanın önündeki çöpleri alsaydınız bari !

Yorum Ekle